автореферат диссертации по машиностроению и машиноведению, 05.02.03, диссертация на тему:Исследование динамики механических приводов и технологических возможностей конвейерной вибрационной машины
Автореферат диссертации по теме "Исследование динамики механических приводов и технологических возможностей конвейерной вибрационной машины"
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАШ ВІМИЦЬНИП дсгалвиїй ТЕХНІЧНІЙ УНІВЕРСИТЕТ
РГ6 Ой
- 5 :ш &
На правах рукопису УДК 621.9.048.6.04/088.8/
ПАЛАМАРЧУК' ІГОР ПАВЛОВт
ДОСЯІДЯШКЩ ДИНАМІКИ МЕХАНІЧНИХ ІШЗОДІВ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ юнвейєнюі ВІБРАЦІЙНОЇ МА11ИНИ
Спеціальність 05.02.03 "Системи приводів”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук
Вінниця - 1995
/^сертація е рукописом.
Робота виконана у Вінницькому державному сіяьськогоспо^ар кому інституті. '
Науковий керівнин - кан^и^ат технічних наук, доцент Берник Павло Степанович
. 'Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Лзномарчук Анатолій Фе^осійович;
. - кацри^ат технічних наук, дюцент
Костогриз Сергій Григорович
Прові/іна організація - Вінницький інструментальний завод
Захист дисертації відбудеться 11 ^6" 06__________1995 р.
о МО" го^. на засіданні спеціалізованої вченої ра^и К 10.01.02 при Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 286021 м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95, ВДГУ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного технічного університета за вказаною адресою.
Автореферат розісланий 11 (5" 05_______1995 р.
Вчений секретар спеціалізованої ра^и, кандидат технічних наук
.Церібо О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Використання вібротехнології в сучасному виробництві обумоплюзться потребами підвищення інтенсивності, поліпшенням якісних показників, а в деяких випадках і можливісти реалізації технологічних процесів. Застосування при цьому поточного методу, виробництва дозволяє поліпшити всі показники роботи, реалізувати пропорційність, динамічність і спрямованість. Завдяки вузькій спеціалізації процесу з'являються можливості для більш повного використання технологічного обладнання. Відомі вібраційні конвейєри, в більшості, використовуються для переміщення вантажів у різних напрямках та іноді виконують технологічну обробку вантажів: сушку, класифікацію, обезводжування, гранулювання і т.п. Механічна обробка продукції, особливо в декілька стадій, вимагав значного ускладненім конструкції і викликає труднощі при здійсненні окремих стадій процесу.
При створенні раціональної конструкції конвейарної вібраційної' машини /КШ/ для об"емної обробки та приводу для її реалізації у роботі розглядаються механічні способи збудження коливані..
При цьому існуючі механічні віброприводи відрізняються недостатньою наді Ясністю через відсутність ефективної системи поглинання інерційних навантажень та вимагають порівняно великих енєрговит-рат внаслідок наявності значних коливальних мас.
Таким чином, актуальність дисертаційної роботи обгрунтовується необхідністю: перевірки працездатності схеми КШ для об'ємної обробки, дослідження динаміки механічних приводів з різним способом віброзбудження з метою вибору оптимального варіанту,розробки інженерної методики розрахунку основних параметрів КШ.
Мета роботи полягав в розробці конструкції та оцінці можливих областей використання КШ, дослідженні динаміки машини і отриманні амплітудно-силових характеристик /АСХ/. необхідних для вибору оптимального механічного приводу і створення методики інженерного розрахунку машин подібного типу.
Задачі досліджень: -
- вибір принципової схеми вібраційної мангани /ВМ/ для обробки деталей, що легко пошкоджуються, привода для її реалізації при можливості забезпечення автоматизації процесу і порівняльної простоти конструктивного виконання;
- створення експериментальної моделі Ш для реалізації одно та багатостадійної обробки і практичне опробовування її при здійснен-
ні таких процесів, як віброзміцнення лезвійного металооброблю-вального інструменту, очистки деталей двигунів від нагару, миття плодоовочевої продукції;
- дослідження динаміки вібросистеми, що розглядааться, та вибір раціональної схеми механічного віброзбуджувача;
- розробка методики інженерного розрахунку КШ.
Наукова новизна роботи. Розроблена схема КВМ для багатостадійної обробки, що при раціональній конструкції забезпечує: можливість автоматизації процесу. Розроблена схема механічного комбінованого приводу /КЦ/, що позднує кінематичне віброзбудження з наявністю пружної системи та протинаг для врівноваження стаціонарних мас. Запропоновано ряд схем відомих ВМ із застосуванням подібного приводу.
Проведено дослідження динаміки КВМ з різними способами механічного віброзбудження, отримані АСХ, необхідні для вибору оптимального віброприводу. Розроблена методика інженерного розрахунку КЗМ. Досліджені поведінка робочого середовища в залежності від швидкості і напряму переміщення еластичної стрічки; вплив типу наповнювача на зміну АС.’С КЕМ; визначено баланс потужності розглянутої системи, що дозволяють вдосконалити існуючу методику проектування В!Л.
. Практична цінність. Створена експериментально-промислова модель КШ для одно- і двостадійної обробки легкопошкоджуваних деталей. Створена експериментальна модуль механічного КП, що дозволяє заощадити енерговитрати за рахунок зменшення коливальних мас та розвантажити опорні вузли привідного вала внаслідок використання системи врівноваження інерційних зусиль.
На основі дослідження технологічних можливостей КШ розроблено ряд практичних рекомендацій щодо реалізації на розглянутій Ш процесів віброзміцнення тристоронніх дискових фрез /економічний ефект від впровадження процесу у виробництво складає 17,6 млн. карб, на 1000 деталей за цінами на вересень 1994 р./, очистки поршнів та клапанів дзигунів внутрішнього згоряння від нагару, миття коренеклубнеплодів.
Апробація роботи. Основні положення дисертації і результати досліджень були розглянути у доповідях на науково-технічних конференціях у Вінниці /1992-1993/, Воронежі /1993/. У повному обсязі дисертаційна робота заслуховувалася на 2-й міжнародній науково-технічній конференції ’’Використання коливань у технологіях. Розра-
хунок і проектування машин для реалізації технологій" /Вінниця, 1994/, розширеному засіданні кафедри ШТП і Ш ВДСГІ /Вінниця, 1994/, засіданні кафедр теоретичної механіки і ТАП ДУ" Львівська політехніка" /Львів, 1995/, засіданні кафедри МВ та ОЛВ ВДТУ /Вінниця, 1995/,
ПублікаціїЗа матеріалами дисертації опубліковані 12 друкованих робіт.
Автор висловлює подяку к.ф.-м.н. доц. Величко Л.Д. за консультації по деяких; розділах роботи. '
Обсяг роботи. Дисертація складається із вступу, 5 глав, заключения, списку літератури із 119 найменувань, б додатків, викладена на 140 сюр. основного тексту з 9Э малюнками та 19 таблицями.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
І. "Обгрунтування принципової схеми досліджуваної конвейер-ної вібромашини і вибір механічного приводу для її реалізації".
При виборі схеми ВМ та віброприводу для реалізації конвейер-ної вібротехнології проаналізовані роботи відомих вчених та їх‘ шкіл: А.П. Вабічева, 1.Ф. Гончаревича, 8.0. Повідайло, В.М. Ііоту-радва, М.Б. Шаїнського, Л.І. Сердюка, Г.В. Серги, Л.Д. Денісова, П.С. Берника та інших і була запропонована конструкція, що містить елементи стрічкового конвейера і механічного віброзбуджувача як найбільш простого в конструктивному виконанні і обслуговуванні. Аналіз відомих подібних конструкцій показав, що саме наявність транспортуючого гнучкого елементу ускладнює конструкцію машини, утруднює її обслуговування і регулювання, а при реалізації багатостадійної обробки має місце відносно висока пошкоджуваність виробів, ускладнення конструктивного виконання машини, труднощі здійснення окремих стадій процесу, зокрема вилучення деталей із маси технологічного завантаження.
Досліджувана ВМ включає три основних вузли /рис. і/: раму зі стандартних металоконструкція, механічній віброзбуджувач і направляючу частину. Вібропривід становлять електродвигун, платформа З, контейнер, що складається з двох бокових дисків II, з'єднаних втулкою, всередині якої розміщений привідний вал 9. Платформа опирається на раму завдяки пружним елементам. Направляючу частину складає нескінченна еластична стрічка І і система опорних котків,' один з яких має незалежний привід, два інші /5, 6/ зв"язані з пружною підвіскою 2, а решта жорстко закріплена в рамі. Робоча ка-
мера створюється поверхнями бокових дисків, втулки і стрічки.
Таким чином, стрічка Щ виконує три функції:
- є місцем для кріплення деталей;
- служить направляючою для потоку виробів;
- створює днище робочої камери.
При реалізації схеми К£2Л для багатостаційної обробки /рис.І/ установка містить загальну направляючу частину і ряд незалежних віброприводів. Подібне конструктивне рішення дозволяє створити єдину нсшеРарну лінію з можливістю варіації режимів обробки і типів робочого наповнювача. На відміну від її прототипу і аналогів завдяки наявності приводу стрічки і особливостей конструкції віброзбудкувача створюються умови для автоматизованого процесу обробки легкопошкоджуваних деталей; конструкція пружних опорних вузлів обумовлює регулювання натягу стрічки; використання спроектованих вивантажуючих пристроїв забезпечує можливість обробки де-тадей "насипом".
£. Методика проведення експериментів та обробка отриманих даних.
На основі вибраної схеми була створена експериментальна модель КШ для одно- і двостадійної обробки з можливістю реалізації трьох досліджуваних варіантів механічних віброприводів. Метою експериментального дослідження було визначити основні амплітудно-силові характеристики розглянутої вібросистеми для вибору раціональної схеми віброзбуджувача; оцінити робочі параметри і дати практичні рекомендації щодо технологічних процесів по віброзміц-ненню лезвійного інструменту, очистки деталей двигунів від нагару, миття плодоовочевої продукції, здійснених за допомогою КШ.
При визначенні робочих параметрів Кйі було створено два незалежних цульти керування для секцій віброзбуджувачів і стрічко-протяжного механізму, які дозволяють повільно змінювати оберти привідних валів вібраторів та ведучого котка машини, вимірювати активну потужність, силу струму та напругу електромережі установки. Застосований в роботі метод сумісних точок дозволяє також спостерігати зміну траєкторії коливань та вимірювати амплітуду коливань елементів віброзбуджувачів. Враховуючи особливості КИЛ та досвід подібних процесів, в роботі була розроблена методика експериментальних досліджень по використанню машин в процесах віброзміцнення тристоронніх дискових фрез, очистки від нагару поршнів і клапанів, миття партій картоплі, буряка і моркви. При цьому
іyjKL___________. _____ ____
?нс.1. Схемя швеЛєрної віброішини т ащщ-тд Бягятастяаійної обробки-,. #
І-стрічюа>,2—привіЗни А ексцентрадаий йол;3-боксвиіА Зиск ^-противага*,. , З-пружна тЭыска >6-В«0учий коток оперні' котки ;І2-гПлатсфОрма;
продукція (бироЬм)•.‘Буряк І3>«рреза 22>поршень 20> клапан2і ^14,<5-ви6аичіа.-куючі пристрої * 16-розпилювач ЬоЗи>КрігмєннД: механічні ^(б^маЫтиЬАЭ.
у А
Рис.2. Разрдкунка&я скшя комбіношпго
• ЬІБРОПРИВДДУ.
- и -
частина дослідів по визначенню радіуса заокруглення ріжучої кромки, ширини зюс^ кромки по випробуванні) партій віброобробленого інструменту були проведені на Вінницькому інструментальному заводі , а решта - І5 4ЦСПІ.
Вперше, в рамках даної роботи були досліджені поведінка тех нологічного завантаження в залежності від зміни швидкості та напряму руху стрічки, зміни типу та маси робочого наповнювача.
3. Дослідження динаміки конвейврної вібраційної машини.
При вирішенні основної задачі теоретичного дослідження -вибору раціональної схеми механічного віброзбуджувача і розробки методики інженерного розрахунку КВМ - був проведений на основі фундаментальних робіт Я.1. Сердюка, 1.1. Блехмана, 1.Ф. Гончаре-вича,-Е.Е. Лавандела, В.іі. Штураева, А.П. рубача, А.Г. Червонен-ко, Б.Я. Опирського, Л.А. Вайзберга, В.Щ. Хзджаева, 1.1. Биховсь-кого, Р.Д. Іскович-Лотоцького та інших, аналіз динаміки розглянутих вібросистем. Для кожної системи були знайдені кінематичні, силові та енергетичні параметри, складені диференційні рівняння руху КШ. Так, для комбінованого віброзбуджувача рівняння, що описують рух привідного вала, мають вигляд:
ж,«г пі
- П^[^С03^-Ц)*БІпЦ)51 + ^Тк5ІПР>Ік-Тп5ІПр>п] ;
■*"тІТлсов ^Тпйавр»^СаЬ6Т-Ро1-
Основні параметри рівнянь /І, 2/ вказані на рис. 2; для визначення сил натягу Тл і Тп був проведений аналіз пружної системи приводу і на основі розрахункової схеми /рис. З/ виведені залежності:
і^ите№-е,діпЧіла^
^ ite-W.-U.-l.ee»,]* М
Лри розв'язанні рівнянь /І/ і /2/ були застосовані наближені методи та прийняті припущення:
рА«0„= соазі V Уд-У„ ЦИА1 -- №п! ^=0; Ф2--0 м
Тоді необхідні.рішення набувають вигляду:
К|=
_ Да
ЯлсбкО'Саа?^ +ГЬ - _
С«*-кї14+лХ І 8,~ Ш^-кІ]1+оС^^ ]Р
* « . Л, . . . І - . -1
0,1-к^]зІПСіі1і + С^К^ИБМ.І - )а)
Т^-ТЛ^^Г:-----------^ '_ мг^ /6/
Ц - Ги’Цц?~ки1 ^ Яу і.уЛрп"^ л^і 2 у ■■ ±<І.ЧП*^іи5п,Др^ДІві»«.5іп«,4-[«о?-кі1сп»о.і Я/ '
+2^+Т5Г ?ГГ"3'"е к-к})1*і&}— «
хте л. - ГПі£«1-ГПа^/л* • Я - Я - 2СвУвІ4«.Ч08^ . и _Т^~Сч&ст
4 -. «с , .“• ’ Я‘"Я'•ТЕШШЯ і ’ >• тїя»,
При визначенні амплітудних складових була використана частина рівнянь /б/, /7/, що описує вимушені коливання. Тоді для привідного вала ці величини становлять: ' '
А —А 4-. - - ■ Д — ■ — — їй І
*"* Яммйîà ' г 1№^Ї5Г " «
Для контейнера комбінованого віброприво,гу: і
А ~\(}г4. іУ&^^гІОгк*1]}1 • А [»г* ЯД9г2{«ІСОгкиїїУ9У
Аналогічно були знайдені амплітудні складові для інших розглянутих варіантів віброприводу і побудовані теоретичні амплітудно-частотні характеристики /АЧХ/ з використанням ПШМ ІВМ РС/АТ /рис. 4/.
Використовуючи приведену в гл. 2 методику, були проведені експериментальні дослідження по визначенню АЧХ кожного з альтернативних варіантів приводів: при відсутності робочого завантаження, при використанні в якості наповнювача абразивної мінералокераміки і сталевих кульок. Результати теоретичних досліджень показують погодженість із експериментальними даними на основних ділянках АЧХ.
4. Дослідження амплітудно-силових характеристик розглянутих механічних приводів конвейарної вібраційної машини.
В якості параметрів оцінки розглянутих вібросистем були вибрані /табл. ї/і амплітуда коливань контейнера і привідного вала приводів, що розвивавться при рівних збуджуючих силах в певному діапазоні частот обертання привідного вала иібропризоду; потужність збуджуючої сили, зняті для певного експлуатаційного режиму
Таблица І
Критерії порівняльної оцінки досліджуваних • приводів •
Показники Умови Комбінований привід Динамічний привід
випро- бувань з врівнов. без врівнов. ■
теор. експ. теор. експ. теор. експ.
І 2 3 4 5 • 6 7 8
І. Маса приводу кг , Збуджу* ча сила £ >018 частота обертання привідного валу <4>Г45 І/с ь. * • 41,97 ... 40,51 ... 13,44
2. Амплітуда коливань контейнера Ак, ш 3,47 0,01 3,50 0,02 2,00 0,01 2,00 о,ой 1,70 0,01 1,45 0,02
3. А | А кд 2,04 2,06 1,25 1,81 1,00 1,00
4. Амплітуда коливань привідного валу Ап, мм 0,39 0,01 0,20 0,10 2,13 0,01 2,25 0,02 ІД] 0,01 1,45 0,02
5- ' А . Л ПІ ла-- ... пк 1,00 1,00 5,46 11,25 4,36 7,20
6. ГЬтужність Амплітуда збуджуючої контейнери ра Ак - ■ 3,5 мм 0,82 0,05 1,50 0,05 ~ «;
7. [45 1/с 1,00 - - - 1,78 • -
8. Потужність приводу Мпо -кВт *“ 0,70 0,10 ‘ 1 і ** 1,00 0,10
9. . _ ^прс ^ “ кі— ІМш>к “ 1,00 — 1 кі 1,45
•20---40 60 80 . 100 <20 КО ^с-
Рис.З. Дмплгпщщ-сиппвя няряктеристикй комбінвєдші ыбропришду.
—•“Т:теоретична характеристика;
----БЗ'.експериментальна х-ка при відсутності завантаження----МК* робочий напоьнльач— абразивна мінерало-кераміка; /
С К' робочий напоьнювач - сталеві кульки;
—Д : експериментальна х-ка Эьигуна.
А — Эля амплітуЗи коливань контейнера.,
Ы — Эля потужності приаоЗу'^р-йля потужності ібудлуючоі
сили.
ММ
4
5
і
□
В ля контейнера ві?ромашини.
£ і (\
/*\ * Г ч р
і/ д . \ 1, 7*^
/7 / Ь V 7 / // \ V / -|_. / N
і/ ч А '•Лґ
'// _ У /
7 / У /і
/ /
І
1 21 1 -4 1 6 а ( 8 0 ч 1° <2 а ¥ |0
Злд привіЗного вала вібратора
«ос1
А —
І Ґск
ж
\
)
т'г Ю к \ ' \ N V ч А
‘Л м- 0
У 2 ) 1 6 ]"Т'8 б" « п^<г- ■УУ'
5
4
3 2
4 0
Рив.4.ДмплітиднЬ-чяотатид кярдктеристикїіс камБінаь'яного ьібропри&ор.
/Ак ■ 3,5 мм, 00* > 145 І/с/.
Останні показники були знайдені, використовуючи результати дослідження динаміки приводів, та після розрахунку чисельним методом показані на рис. 3. При експериментальному аналізі енергетичних характеристик був побудований баланс потужності альтернативних вібропризодів, який показав, що затрати потужності на тертя складають 28%, на створення необхідного амплітудного режиму -70%, на переміщення абразивної мінералокераміки і сталевих кульок, відповідно, 16,7 та 23,на обертання дебалансів - 2% від загальних" енергетичних витрат.
На основі проведеного експериментального і теоретичного аналізу АСХ, геометричних та кінематичних параметрів КЕМ для об"ємної обробки була розроблена методика інженерного розрахунку маиин подібного типу, що містить вибір геометричних параметрів ' машини, визначення мас і моментів і нерці і основних складових приводів, аналіз пружної системи, оцінку роботи опорних вузлів та вибір електродвигуна для приводу установки.
> '
5. Оцінка технологічних можливостей досліджуваної конвейер-ної вібромашини.
' КШ забезпечує можливість автоматизації процесу обробки деталей, що легко пошкоджуються, зокрема металооброблювального інструменту. Промислові випробування партій дискових фрез, оброблених на досліджуваній Ш, показали підвищення періоду стійкості інструменту в 1,65 разу. В ході експериментального аналізу були проведені дослідження по вибору типу робочого середовища, порівняльний аналіз партій необроблених і віброзміцкених фрез, який виявив збільшення періоду стійкості останніх в 2,4 разу.
Розташування джерела вібрації в центрі і з боків робочої камери КЗМ дозволяз інтенсифікувати процес віброобробки, що підтверджується при здійсненні на ній процесу очистки клапанів і поршнів двигунів внутрішнього згоряння від нагару. При цьому час практично повної очистки поршнів складав 15-20 хв..клапанів- 20-25 хв. в середовищі фарфорових кульок, при Ак я 3,5 мм, Пь ■ 1500 об/хв.
При дослідженні даного процесу були розглянуті залежності степеню очистки поверхонь деталей /направляючої частини, головки, днища/, товщини нагару від часу віброобробки. •
В ході експериментальних досліджень обробки партій картоплі, буряка і моркви на КЕМ були проведені вибір оптимального завантаження контейнера, оптимальної подачі води, оцінка впливу міц-
насті шяру забруднень на час очистки.
ОСНОВНІ ВИСНОВКИ ТА РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ
1. На'основі аналізу відомих мавши з гнучкою направляючою вибрана сх&ля та створена експериментально-промислова модель КВМ для о6"ємііої обробки деталей, що легко пошкоджуються, з можливістю забезпечення автоматизації процесу і раціонального конструктивного виконання.
2. Вперше на основі приведеної КІЛ розроблена схема та створена експериментальна модоль установки для багатостадійної обробки.
3. Вперше запропонована схема та створена експериментальна модель механічного комбінованого приводу, нр поєднує кінематичне віброзбудження з наявністю пружних елементів платформи і системи врівноваження стаціонарних мас.
4. Проведені дослідження вказують на особливості пружної системи КШ: так, наявність подвійного пружного зв"язку контейнера відображаються двома піками АЧХ, що підтверджується додатковим складовим в формулі власної частоти коливань механічної системи у вертикальному напрямі, який залежить від жорсткості стрічки та підвіски, їх геометричних параметрів.
5. Вперше проведений аналіз динаміки КЕМ, на основі результатів якого вибрана раціональна схема механічного віброприводу,що складається з привідного ексцентрикового вала, системи врівноваження стаціонарних мас і контейнера, який мав пружний зв"язок із рамою через платформу ї підвіску.
. 6. Експеримемташшімм та теоретичними дослідженнями показано,
що використання комбінованого приводу зі статичним балансуванням порівняно з дебаламсмм» приводом дозволяє при рівних збуджуючих силах в зарезонансному режимі ) СОі> 145 І/с/ підвищити амплітуду коливань контейнера в 2 рази та знизити амплітуду коливань приводного вала в 4,&-7 раз; знизити енерговитрати на привід в І,5-І,7 разу при рівних АЧХ /Ак ■ 3,5 мм, СО, > 145 1/с/ на контрольному
режимі. Запропоновано ряд, сх'ем реалізації комбінованого приводу у відомих ВМ.
7. Експериментальні дослідження впливу робочого наповнювача на зміну АСХ; поведінки гранульованого середовища в залежності від зміни швидкості і напряму переміщення стрічки, від ваги гранул, що вперше були проведені у роботі; зміни енергетичного балансу для різних режимів роботи машини дозволяють вдосконалити
існуючу методику проектування 3<1. Встановлено ряд залежностей між кутом нахилу робочого середовища і швидкі сто стрічки для різних напрямів циркуляції наповнювача.
В. Дослідженнями підтверджено, що реалізація процесу вібро-зміцнення дискових фрез за допомогою КШ можна розглядати як розвиток технології заокруглення ріжучої кромки інструменту. Розроблені практичні рекомендації по здійсненню процесу віброзміцнекня дискових тристоронніх фрез, що включають вибір оптимального тицу робочого наповнювача і основних параметрів робочого процесу. При цьому економічний ефект на 1000 фрез в і ,г впровадження даного методу складає 17,6 млн. карб, в цінах на вересень 1994 року.
9. При дослідженні процесів очистки поршнів і клапанів двигунів від. нагару на КШ.була розглянута залежність степеня очистки окремих поверхонь даних деталей, товщини нагару на головці клапана, способів обробки поршнів від часу очистки на заданому робочому режимі.
10. Розроблені практичні рекомендації по реалізації процесу миття картоплі, буряка, моркви за допомогою*КШ, що включають: вибір оптимального завантаження контейнера, оптимальної подачі води, параметрів робочого процесу.
Основні положення дисертації надруковані в таких працях: .
3. Берник П.С., Паламарчук И.П. Конвейерная обработка деталей на вибрационной машине.//Тез. докл. І международной НТК "Совершенствование и развитие отделочно-зачистной, финишной и поверх* постной обработки деталей". - Винница: Винницкий гос. сельско-хоз. инст., 1992. С. 29. •
2. Берник П.С. , Шламарчук И.П., Ярошенко Л.В. Исследование технологического процесса гидровибрационной мойки и очистки плодоовощной продукции./Дез. докл. научно-практической конференции. "Гидроаппаратура и гидроприводы сельскохозяйственных машин".-Винница: ВШ, 1993. С. 13.
3. Берник П.С., Ярошенко Л.В., Шламарчук 1.П. Розширення техноло-
гічних можливостей та меж застосування вібраційної обробки.// Тези доповіді І міжвуз. наукової конференції "Наука - ринковій економіці". - Вінниця: Вінницький державний сільськогосп. інститут, 1993. С. 90. .
4. Берник П.С., Шламарчук 1.П. Вибір схеми збудження коливань у вібромашинах з еластичними стінками.//Тези.доповіді І міжвуз. наукової конференції "Наука - ринковій економіці" - гіінниця:
ВДГІ, 1993. С. 99.
5. Берник П.С. , Серела Л. II., Ярошенко Л.В., Шламарчук 1.П.
Розробка технологічного процесу вібраційної обробки деталей гідроапаратури бурякозбиральних комбайнів.//Звіт про госбюд-жетну НДР № 4 "Розробка і впровадження прогресивних технологій та удосконалення сільськогосподарської техніки” - Вінниця:
ВДСГІ, 1993 - III с.
6. Берник П.С., Лунгол И.В., Шламарчук Й.П., Пахнщий И.О., Ярошенко Л.В. Упрочнение лезвийного инструмента в конвейерной вибрационной машине.//Тез.докл. II международной НТК. "Применение колебаний в технологиях: Расчет и проектирование машин для реализации этих технологий". - Винница: Винницкий гос. сельскохоз. инст., 1994. С. 142-143.
7. Берник П.С., Шламарчук И,П., Букатов А.С. Очистка деталей двигателей внутреннего сгорания.//Гез. докл. II межрунар. НТК "Применение колебаний в технологиях. Шсчет и проектирование машин для реализации технологий". - Винница: ВГСХИ, 1994.
С. 55-56.
8. Берник П.С., Величко Л.Д., Шламарчук И.П. Аналитическое исследование комбинированного способа возбуждения колебаний.// Тез. докл. II междунар. НТК "Применение колебаний в технологиях. Расчет и проектирование машин для реализации технологий".
- Винница: ВГСХИ, 1994. С. 13-14. •
9. Шламарчук И.II. Исследование изменения показателей стойкости лезвийного инструмента при виброупрочнении.//Тез. докл. II международной НТК "Применение колебаний в технологиях. Шсчет и проектирование машин для реализации этих технологий". - Винница: Винницкий гос. сельскохоз. ин-т., 1994. С. 154-155.
10. Берник П.С., Шламарчук І.П., Ярошенко Л.В. Розробка конвейер-ноі вібраційної машини//3віт про госбгаджетну 1ЩР № 3,"Розробка
і впровадження прогресивних технологій та удосконалення сільськогосподарської техніки" - Вінниця: ВДСГІ, 1994 - 86 с.
11. Шламарчук И.'П., Омельянов О.ії., Хомяковский Ю.Л. Виброкон-вейерная машина для мойки корнеклубнеплодов.//Тез.докл.II международной НТК "Применение колебаний в технологиях. Расчет и проектирование машин для реализации технологий". - Винница:
. Винницкий гос. сельскохоз. ин-т., 1994. С. 62.
К. Середа Л.П., Берник П.С., Шламарчук И.П. Разработка основ проектирования вибрационных машин для конвейерной обработки.-Вибрации в технике .и технологиях.№ 1-Винница,1994. С.4-17.
Паламарчук И. П. Исследование динамики механических приводов и технологических возможностей конвейерной вибрационной машины.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.02.03 - системы приводов. Винницкий государственный технический университет. Винница, 1995.
В настоящей работе выполнено исследование существующих конвейерных вибромашин и обоснован выбор схеки подобной машины для объемной обработки легко повреждаемых деталей в одну или несколько стадий. Произведено также исследование динамики конвейерной вибромашины с различными способами возбуждения колебаний и получены амплитудно-силовые характеристики, необходимые для выбора опти- . мального варианта вибропривода. Выбранная схема комбинированного вибропривода, сочетающего кинематическое вибровозбуждение с наличием системы уравновешивания стационарных масс и упругой системы контейнера позволяет по сравнению с известным дебалансным виброприводом снизить энергозатраты в 1,5...1,7 раз, уменьшить амплитуду колебаний опорных узлов - в 4,5...7 раз. Произведенные теоретические и экспериментальные исследования,позволяют усовершенствовать методику проектирования вибромашин с центральным расположением источника вибрации.
Palnmarchuk Т.P. Research of the power drives dynamics and process possibilities of the conveyer vibration machine.
The thesis being submitted for the scientific degree of Candi-3ate of technical sciences on speciality 05.02.03 -drive aystens.
i thia work there has been carried out the reseach of the existing
>nveyer vibromachines and substantiated the choice of the similar
ichine scheme for mass processing’ easily damage parts in one or ee-
?ral stages. There is also made the research of conveyer vibromachi-
i dynamics with different means of the oscillation generating and
stained amplitude power characteristics necessary to chose the opti-
il variant of vibrodrive. The chosen echeme of the combinational vib-
Irive which combines cinematic vibrogeneration and the system of ba-
lcing the stationary mass nnd the elastic container system allows
•educe 1,5 ....T,7 times the energy consumption compared with the
red debaloncing vibrodrive and to decrease 4,5...7 times the oscil- .
■ion amplitude of the main units. These theoretical and experimental
iearche-ч permit to improve designing vibromacliines. . ■
Ключові слова: конвейерна вібраційна машина, комбінований вібро-
збуджувач, віброзміцнення, пружна опора, статичне балансування,
амплі тудно-силов і характеристики.
-
Похожие работы
- Системное проектирование вибрационных станков с использованием средств компьютерного моделирования
- Совершенствование вибрационных автоматических загрузочных устройств
- Переходные процессы в червячном приводе автоматических роторных линий
- Разработка, построение и исследование системы управления электроприводами вибрационных машин с двухдвигательными центробежными вибровозбудителями
- Теория, моделирование и синтез систем приводов автоматических роторных линий для обработки давлением
-
- Материаловедение (по отраслям)
- Машиноведение, системы приводов и детали машин
- Системы приводов
- Трение и износ в машинах
- Роботы, мехатроника и робототехнические системы
- Автоматы в машиностроении
- Автоматизация в машиностроении
- Технология машиностроения
- Технологии и машины обработки давлением
- Сварка, родственные процессы и технологии
- Методы контроля и диагностика в машиностроении
- Машины, агрегаты и процессы (по отраслям)
- Машины и агрегаты пищевой промышленности
- Машины, агрегаты и процессы полиграфического производства
- Машины и агрегаты производства стройматериалов
- Теория механизмов и машин
- Экспериментальная механика машин
- Эргономика (по отраслям)
- Безопасность особосложных объектов (по отраслям)
- Организация производства (по отраслям)
- Стандартизация и управление качеством продукции