автореферат диссертации по машиностроению и машиноведению, 05.02.08, диссертация на тему:Повышение эффективности чернового шлифования крупногабаритных деталей
Автореферат диссертации по теме "Повышение эффективности чернового шлифования крупногабаритных деталей"
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Р Г Б ОД •>'
ч • ‘ .На правах рукопису
НІЦА АНАТОЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ПІДВИЩЕННЯ ЭФЕКТИВНООТ1 ЧОРНОВОГО ШЛІФУВАННЯ ВЕЛИКОГАБАРИТНИХ ДЕТАЛЕН
.нещадність 05.02.08 - Технологія машинобудуванні
І
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеню кандидата.технічних наук
Одеса - 1994
робота виконана в Одеському державному цодцмиишмоцг університеті.
Дисертація є рукопис.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки України,
Лауреат Державної премії України, доктор технічних наук, професор . Якімов Олександр Васильович
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
. Лєбедев Володимир Георгійович
' кандидат технічних наук
. Овофрейчук Надія Володимирівна •
Провідна організація Уіфаінський науково-дослідний
■ - інститут верстатів та пристроїв
V ' -• V.: --; •. ■. м.Одеса
Захист відбудеться,"11" жовтня 1994 р. в 14 годин ' на засіданні спешалізованоївченої Ради Д 05.06.01 & Одеському державному політехнічному університеті за адресою 270044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ОДПУ . •
3 дисертацією можна озйайомитися у бібліотеці Одеського державного, політехнічного університету. '
Автореферат розісланий "/О" 1994 р.
- : Вчений секретар
спеціалізованої вченої !* професор
і. и. Білоконєв
Актуальність та ступень досдідхеності тематики дисертаці ї
Великогабаритні деталі, які виготовлені з цементуємих, запалювальних сталей і в і вбілених чавунів,широко застосовуються у верстатобудуванні, хімічному, середньому і важкому машинобу-данні. До деталей такого типа пред’являються жорсткі вимоги до ЯКОСТІ і точності обробки.
Після термічної обробки деталі, які мають .значні габарити деформуються. Тому для компенсації похибок ХТО на фінішній операції шліфування треба усунути ці похибки за рахунок припуску, якій не властив операції чистового шліфування і досягає в окремих випадках до 1,5... 2,0 мм. .
Усунути такий припуск можливо двома шляхами:
1. Маятниковим шліфуванням -з усуненням тонких шарів з глибинами різання 0,01...0,02 мм за прохід.
2. Застосовуванням комбінованого методу обробки, який містить у собі чорнове глибинне і чистовэ маятникове шліфування.
Перший метод вимагає великих витрат часу- на обробку, другий забезпечує достатньо велику продуктивність, але вимагає розділення операцій. При глибиннім шліфуванні належить застосовувати великозерністі круги з відкритою високопористою структурою (13-14 структури). При чистовому шліфуванні, навпаки, вимагається застосовувати мілкозернист: круги з закрито» структурою (5-6 структури). Виконання цих умов вимагає проводити обробку на різних верстатах з переустановкою деталей або оброблювати їх на одному верстаті, але з переустановкою шліфувальних кругів. " '
Л
. Обидва ці варіанти не можуть бути застосовані для обробки великогабаритних деталей, тому що вимагають значних витрат часу на допоміжні переходи. Той час сумірний і включає машинний час, а в ряду випадків перевищує його.
Тому треба розробити такий технологічний процес обробки великогабаритних деталей, який забезпечує максимальну-продуктивність при мінімумі витрат на допоміжні операції.
Тому задача розробки науково-обгрунтованого процесу
Ьліфування великогабаритних деталей, при якому одним інструментом здійснюється чорнова та чистова обробка з забезпеченням високої якості поверхневого вару і виоокої продуктивності шліфування являється актуальною.
Рішення цієї задачи лежіть у створенні гнучкого технологічного процесу абразивної обробки деталей, який дозволяє за одну установку деталі робити чорнову та чистову обробку. При цьому зняття чорнового припуску повинно відбуватись за схемою глибинного шліфування, до дозволяє обробити деталі з маїсси- . мальною продуктивністю, а чистові проходи звичайним маятниковим шліфуванням з мінімальною шорсткостю поверхні.
Мста роботи. Підвищення ефективності процесу чорнового шліфування великогабаритних деталей на підставі створення гнучкого технологічного процесу шліфування та зниження його теплонапрутаюті. . • '
’ Основні завдання наукового дослідження: .
1. Дослідити можливість підвищення ефективності чорнового шліфування при використанні абразивних кругів з макрорельєфом.
' -5-
2. Розробити математичну модель теплових явищ у поверхньому шарі обробляємо! деталі, враховуючи особистість теплонасиченності при глибинному шліфуванні кругом з макрорельефом з разрахунком охолодження. .
3. Провести математичне моделювання і визначити опти-
мальні параметри макрорельефа, які забеспечують зниження теп-лонапружлост] в оброблювальній деталі. ■ ••
4. Розробити схему формування макрорельефа, спосіб правки і конструкцію пристрою для правки, з метою - формування макрорельефа з заданими параметрами.
5. Теоретично і експеріментально досліджувати вплив пара-
метрів макрорельефа та режимів різання на теплонапружність при обробці за схемою глибинного шліфування. ■
6. Розробити рекомендації по вибору режимів шліфування і
правки круга для глибинного одіфування великогабаритних деталей на прикладі направляючих станин. ’ •
Обгрунтовання теоретичної і практичної цінності дослідження:
• У роботі міститься подальший розвиток теоретичних розробок з моделювання теплових процесів при шліфуванні кругами з макрорельєфом та преривютому шліфуванні з врахуванням умови теплонасичення з поверхні та теплопередачі на деталь. На основі математичного моделювання дається методика розрахунку параметрів макрорельефа для чорнового шліфування деталей зі сталі ШХ15.
Розроблені математичні моделі та методики вибору параметрів макрорельефа, які дозволяють дослідити процеси не тільки чорнового шліфування, але й різьбо та круглой і фування.
Наукова новизна. Для досягнення поставленої мети на підставі теоретичних розробок у дисертації пропонується
. -<э- '
спеціальна конструкція макрорельефа, яка дозволяє знизити теп-лоналружність процесу шліфування і покращити ріжучі властивості абразивного круга При цьому вона локального максимума температури змішується в напрямку припуска.
Розроблена математична модель теплових явищ в
поверхневому шарі деталі при шліфуванні абразивним кругом 8 макрорельєфом, яка вв'язує режими різання, умови охолодження, параметри макрорельефа і враховує особливості теплонасиченностГ при глибинному шліфуванні кругом з
преривистою ріжучою поверхньою.
Встановлена область можливостей параметрів макрорельефа, які забезпечують можливість застосування чорнового і чистового шліфування одним абразивним кругом.
Практична цінність. Розроблені спосіб формування макрорельефа на ріжучій поверхні абразивного круга для різноманітних схем шліфування: маятникового, глибинного, глибинного з непреривною і періодичною правкою абразивного круга. .
Розроблені схеми пристроїв правки абразивного круга, схеми їх розміщення, електричні схеми керування та контролю процеса шліфування. .. ■ . .
Розроблена методика для визначення параметрів макрорельефа і режимів різання для широкого діапазону сталей і сплавів а різноманітними фізико-механічними властивостями.
Встановлена залежність впливу, параметрів макрорельефа і режимів рівання на знижання температури при. шліфуванні. Для сталі ШХ1Б визначено режими-різання і параметри макрорельефа для шліфування глибиною .1 ш.:
Рівень реалізації та впровадження наукових розробок. Практичне застосування технології чорнового шліфування великогабаритних деталей дозволяє підвиїцити продуктивність процесу шліфування на 15-25. Z, забезпечити точність і бездефектиїсть обробки. Економічний ефект від впровадження склав 47 тисяч рублів у цінах 1990 року. . ’
Апробація роботи. Основні положення дисертаційної роботи і окремі її результати обговорювались і докладались на VII Всесоюзній конференції "Технологічна теплофізика" у Тольятті 1988 p., семінарах: "Застосування прогресивних технологій та
інструментів для фінішної обробки матеріалів" в Одесі у 1987 р. ; "Досвід застосування відділочно-управляючої і Фінішної обробім деталей машин, механізмів і приладів" у Дніпропетровську в 1988 р., Регіональній науково-технічній конференції "Нові технологічні процеси у машинобудуванні" в Одесі в 1993 р.» Регіональній науково-технічній конференції "Ресурсозберігаючі і енергозберігаючі технології у машинобудуванні” в Одесі в 1994 р. .
У повному обсязі дисертація була докладена і ухвалена на сумісному засіданні профілюючих кафедр механіко-технологічного факультета Одеського державного політехнічного універсйтета.
Публікації. За темою дисертаційної роботи опубліковано 4 віддрукованих робіти, у тому числі отримано авторське
свідоцтво. ■
Структура і обсяг роботи. Дисертація складається із вступу, чотирьох розділіз та висновків, які викладені на іоз сторінках машинописного тексту, має список літератури з 90 найменувань і додатку на 37 сторінках, В роботі 68 малюнків і 7 таблиць.
. Особистий вігесок дисертанта £ розробку наукових результатів: , , , ' .
Автором розроблено: ■
- математичну модель теплових явищ при шліфуванні,яка ураховує особливості теплонасиченності при глибиннім шліфуванні кругами з преривісгою ріжучою поверхньою
- конструкцію макрорельефа, який забеспечує зниження теп-
лонапружності та вміщення локального максимума температури в вону зрізаемого припуска .
- спосіб формування макрорельефа, який забезпечує непреривну та періодичну правку круга в процесі різання.
методологія та методи дослідження. . При виконанні теоретичних досліджень . використовувались научні основи технологи машинобудування, теплофізики процеса різання, теплопровідності металів. Обчислювання проводились на ЕОМ серії ЕС і ІВМ-поєднувальних комп'ютерах. Експєр і ментальні дослідження процеса. шліфування відбувалися на спеціальному верстаті для глибинного шліфування з застосуванням спеціальних пристосовувань і пристроїв правки абразивного круга в урахуванням методів математичної. статистики ■ і . планування експеріментів. , .
Основні результати дисертації та висновки.ио випливають із наукового дослідження. \ .
1. Розроблена .спеціальна конструкція макрорельефа, яка внижує теплокаяружвість процеса шліфування. Зниження теплонап-ружності відбувається •'за рахунок поліпшення, ріжучої властивості круга, відвода тепла безпосередньо із зони різання.
,. Встановлено, ИР при шліфуванні кругом з макрорельєфом виникає зміщення . . . . .
локального максимума температури у зону арізаємого припуска при рівномірному прогрів: всіеі дуги контакту круга з деталью.
2. Розроблена математична модель, яка описує теп:зві про-
цеси у деталі на підставі рішення нелінійної задачи теплопровідності; .
3. В результаті теоретичних та експеріменталншх
досліджеп виявлено вплив параметрів макрорельефа, і режимів рі8ання на зниження температури при шліфуванні. Встановлено, пр на температуру впливають геометричні параметри макро-
рельєфу, а також швидкість руху теплових джерел VI. Для сталі ШХ15 приведені конкретні режими різання і параметри макрорельефа для шліфування з глибинами від 0,4 до 1,0 мы.
4. Розроблено циклограми процеса шліфування з безпрерив-яою і періодичною правкой круга у процесі шліфування. Досліджено спосіб правки абразивного круга, який дозволяй вастосувати схему безпреривної правкіі не тільки для жароміцних сплавів, та конструкційних матеріалів.
5. Розроблено конкретні схеми і пристрої правки круга,
схеми їх розташування, електричні схеми керування Та контролю режимів різання. . • .
6. розроблені методики по визначенню параметрів макрорельефа та режимів різання для широкого діапазон сталей і сплавів з різноманітними фізико-механічними властивостями.
Розроблені для практичного використання:
*• ряд спеціальних програм до обчислювального комплексу АСРІЬТА№ЕМ АН України для дослідження моделі теплових процесів при шліфуванні’ спеціальним макрорельєфом, преривного та глибинного шліфування.
-10-
- спосіб прг&ки абразивного круга, який дозволяє формувати розроблений макрорельєф, а також здійснити безпреривну 1 періодичну правку круга у процесі різання.
- таблиці, які дозволяють визначити ступінь зниження тем-
ператури у залежності від параметрів макрорельефа і режимів різання. .
- рекомендації по можливій області застосування наукових результатів, які викладені у дисертаційної роботі.
ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обгрунтована актуальність проблеми, приведена коротка характеристика роботи.
У першому розділі розглянено становите питання, сформульовані мета і задачі досліджень.
Дослідження Сіліна С.С., Якімова А.В., Новікова ЕФ. і цілого ряду інших дослідників показують, що схема глибинного шліфування забезпечує підвищення продуктивності на 15-25%, якщо зрівнювати в звичайним шліфуванням. Однак на практиці глибинне шліфування великогабаритних деталей застосовується дуже рідко. -
Причина у тому, що чорнову і чистову обробку великогабаритних деталей необхідно робити з однієї установки одним абразивним кругом. При цьому круг вибирається виходячи з вимог чистової обробки і не відповідає вимогам глибинного шліфування», . . .. •
Для того, щоб застосувати високопродуктивну схему глибинного шліфування , необхідно . змінити властивості
абразивного круга. Це припущення склало сутність теоретичного припущення цієї роботи.
Аналіз макрорельєфів і схем їх здобуття показали, шр застосувати їх для глибинного шліфування не здається можливим у зв’язку з слідуючим: ,
- довжиною процеса формування макрорельефа;.
- неможливістю підтримувати постійні, ріжучі властивості у процесі різання,, що важливо при обробці великогабаритних деталей.
На підставі проведеного аналізу встановлено, що для підвищення ефективності обробки великогабаритних деталей необхідно:
1. Припуск, який приходиться на чорновий етап обробки,
знімати за схемою глибинного шліфування. При цьому для зниження теплонапружності і для поліпшення ріжучих властивостей на поверхні абразивного круга формувати спеціальний макрорельєф. •
2. Круг правити із зняттям усього макрорельефа (для здобуття мінімальної шорсткості і підвищення площинності оброблювальної поверхні, далі виробляти чистове шліфування з виходюючими проходами.
На підставі віщевикладеного і у відповідності з метою роботи сформульвані слідуючі задачі дослідження: '
1. Розробити схему формування макрорельефа, спосіб правки *
і конструкцію пристрою правки для формування макрорельефа з заданими параметрами.
2. Розробити математичну модель теплових явищ у поверхньому шарі обробляємих деталей, враховуючи особистість тепловводу при глибинному шліфуванні кругом .з макрорельєфом
І
э розрахунком охолодження. :
3. Провести математичне моделювання і визначити оптимальні параметри макрорельефа, які заЗезпечугггь зниження теп-лонапружності в оброблювальній деталі.
4. Теоретично і експер і ментально досліджувати вплив пара-;
метрів макрорельефа та режимів різання на теплонапружніеть при обробці за схемо» глибинного шліфування. .
б. Розробити рекомендації по вибору режимів шліфування і, правки круга для глибинного щяіфування великогабаритних деталей на прикладі направляючих станин. (
У другому розділі ' на підставі математичної моделі досліджуються закономірності теплових процесів у поверхньому шарі деталі при шліфуванні кругом 8 макрорельєфом. Встановлюються форма і параметри макрорельефа, які оказуюгь домінуючий вплив ва теплонапружніеть, забезпечуючи максимальне ани-; ження температури. . • /. . ; ,
У работах Дурье Е В. ми бачиш, яр температура (Т) у по-верхньому шарі деталі визначається залежністю -
' , • ’ т - сії^ '.
■■ • ■ . ■ ' " ' 4 '
: ' , ' ■ Т - СУ ’
де о - коефіцієнт пропорціояальності,
‘ V - швидкість руху теплового джерела, м/с,
• Ь - ширина теплового джерела, м. '
3 приведених формул видно,; изо температура у зоні контакту круга 8 деталью вменшується іа збільшенням швидкості і змен-
шенням ширини зони контакту при умов» постійної щільності теплового потока, пр не відповідає реальним процесам шліфування.
, , , Дри шліфуванні а розробленим макрорельефом (мал. 1) змен-
Шх. І. Форма п'ятна контакта круга ? деталью а - форма абразивного яруга; .
б - форма п’ятна контакта круга э деталью ;
ТТЛ [ТТЛ
У
йол. 2. Схеи& теплових процесів при шліфуванні
шення теплонапружності відбувається за рахунок створення пре-ривістості процеса у напрямку, який перпендикулярний вектору швидкості переміщування деталі. '
Розрахункова схема для аналізу теплових процесів при шліфуванні кругом з винтовими канавками подана на мал. 2.
2.
сР ( •ЗXя Оуг/
7)Г cf І ,ЗАГг 0^
8 початковими та граничними умовами: Т(х,у,0) - То - const
V0
Ь
to*хі 40* 4*hS ь>
^ » о lQU**$<*<
Розрахунок температурних полів учинявся на підставі метода концевих єлємрнтіб з використанням обчислювального програмного комплексу TANDEM (автоматизована система розрахунків на міцність), розробленого в інституті проблем МІЦНОСТІ АН України.
•. На мал. З подано теплові поля при шліфуванні з макро-
а -.глубинне шліфування; •
б, в, г - шліфування з макрорельєфом; ..
в - теплові поля після проходження 10 теплових джерел; г - пі сля проходження 20 теплових джерел
-16- .
рельєфом, тобто з швидкорухаючимися тепловими джерелами. На Поверхні температура зменшилась в ІООО’С до ЄОО°С у порівнянні із звичайним шліфуванням і змістилася до середини п'ятна контакта круга з деталью. .
Проведені дослідження показали, ідо на температуру при шліфуванні макрорельєфом впливають параметри Ь і VI, однак домінуючій вплив надає параметр И, який використовується для управління процесом шліфування.
У третьому розділі на підставі теоретичних досліджень розроблюється форма, і параметри макрорельефа для практичного застосування. : ..
Цри глибинному шліфуванні температуру на обробленій по- \ ■ ■ ' ї верхні можна суттєво знизити,, якщо йначну частину тепла
змістити в припуск, який віддаляється а стружкою. ■
. Реалізувати даний спосіб можна за рахунок зміни форми п’ятна контакту круга 8 деталью (мал. 4). Відміна у тому, ар прямокутне п'ятно контакту змінено на трикутне. Таке омінення вв'язане 8 тим, а» кількість тепла, поглинаємого деталью, прб-порційне часу діяння теплового джерела.
#
З Збільшенням зони контакту в області періферп більша частина,тепла виділиться у зоні гнімаемого припуска, щр дозволить підвищити ме«? максимальних температур при глибинному шліфуванні. ; .
: Дня визначення впливу розробленої форми макрорельєфе про-
ведено математичне моделювання теплових процесів в використанням раніш розроблеішої моделі в змінанням «ежзпй умов. Встановлено зміщення максимальних, температур у еону знімасмого припуска.
Для того шб здобути необхідну форму п’ятна контакта кру-
• О
га з деталлю, нами Суло запропоновано спеціальний профіль ріжучої поверхні круга. Він подає.собою винтові наклониі поверхні круга. Шаг бинтової поверхні Б - 5-7 мм і визначається шириною обробляємої деталі. Висота макрорельефа Ь - 0,005-0,05 мм. Для формування запропонованного макрорельефа розроблен спеціальний спосіб правки абразивного круга, захищений авторським свідоцтвом 1266716 В24 В53/00. . .
Сутність способу складається у тому, що макрорельєф формується за рахунок поглиблення правящего інструменте і переміщення його вздовж ріжучої.поверхні. Кінематика формування макрорельефа надана на мал. 5. .
Після першого проходу інструмента на крузі формуються . ■ - ’ * * ’ винтов і канавки пагом Б і глибиною Іг За другий прохід олівець
поглиблюється на величину Ь’ і отримує відносно зміщення, у результаті чого глибина канавки ступэяезо збільшується. Після здійснення п проходів уся ріжуча поверхня, буде проправлена, а її вигляд спізпадає з вимагаємим нами макрорельєфом. Особливість розробленного способу правки складається у тому / ф якар продовжити правку круга, то ріжучий профіль буде зберігатися з зменшенням радіуса за'кожний прохід на величину И з відносним зміщенням профіля (мал.5г). Таким чиноМ( можна сполучити правку круга з сліфузгшшм. ' - • . ’
Якщо час затуплення круга більае.Час7 форыузануя макрорельефа, то режші різання стабілізуються і не : заложатг>. зід часу, шліфування.. ,
Проведені експоріментальні .дослідження вплива -. рожйміп різання та параметрів макрорельефа на температуру при ашіфу-^
Кал . 4. Форма п’ятна контакта круга з деталью
УГ\» л, • лІ
1 * 1 - Т\«. /
* 1 ’* 41 Ч » 1 » * • д •' У у:< ^ '
. V ' * 1 » ї > * \
^ і ♦ *’ . » » І * \ • * • *
КЗД“<, 5, Кінематика формування макрорельефа , на ріжучій поверхні
а « перший прохід правящого інструмента;
б «;другий прохід правяцого інструмента;
• в - я -й прохід правящого інструмента;
г - ІП+І)-Й прохід правящого інструмента
і
ванні. Встановлена задовольняюча адекватність результатів математичного моделювання теплових полів і експеріментально зміренних температур методом напівштучних . термопар. , Експеріментально змірена мікротвердість ва глибино» поверхнь-ого шару деталі, обробленої кругами без макрорельефа 1 8 ним також показали зниження дефектності при обробці останніми.
Для вибору режимів різання і параметрів макрорельефа (її, VI), глибину різання і та температуру у зоні різання. Вони дозволяють оцінити ступінь зниження теплонапружності процесе шліфування, а також попередньо вибрати параметри макрорельефа для обробки деталей з різноманітними властивостями.
У четвертому розділі надані практичні рекомендації по використанню результатів досліджень процеса пліфування з макрорельєфом. ; ‘
Для практичного впровадження на базі розробленного способу правки абразивного круга розроблені циклограми процеса шліфування кругами з макрорельєфом. Особливість їх в тому, що значно зменшуються витрати абразива при безпреривяіЯ правці крута Це дозволяє значно розширити можливості шліфування. Уперше запропонована схема безпреривної правки круга за схемою маятникового шліфування, значно поширені можливості відомих схем безпреривної та періодичної правки круга у процесі шліфування. . , , . , .
Розроблені конструктивні схеми пристроїв правки круга в процесі шліфування. На відміну від відомих схем безпреривної правки вони можуть використовуватись як пристрої для правки круга для чорнового шліфування на плоскошліфувальних . верстатах* також на кругло і різьбошліфувальних верстатах.. *
У роботі описана послідовність модернізації існуючих пристроїв, а також конструкції спеціально розроблених механізмів правки круга. _
. Для успішного застосування розробленної технології необхідно забезпечити контроль за процесом шліфування. У роботі приведена послідовність- настройки існуючих пристроїв контроля ва процесом різання по потужності, витраченої на різання. Причому надійність таких пристроїв збільшується, тому щр різниця напочатку і прикінці процесу різання у 1,5 - 2 рази перевищує значення у звичайній схемі різання. Для контроля за режимами різання у діапазоні, який виходить за досліджений пропонується використовувати методику контроля режимів різання у відношенні потужності до швидкості, розроблену і досліджену Соколовим В. Ф. . . ... . , •
Застосування розроблених схем і технології шліфування дозволяє збільшити продуктивність процеса круглого, шліфування, ріеьбошліфування та плоского шліфування. При цьому значно розширюється технологічна гнучкість процеса шліфування, яка дозволяє одним абразивним кругом З однієї.установки деталі виробляти чорнове і чистове шліфування як за схемою маятникового шліфування, так і за схемою глибинного шліфування.'
Розроблена технологій шліфування великогабаритних деталей . .міститься у слідуючому: .. ■
1. Встановлюють, мілкозернистий круг з эакритою структурою,, прйзначений для чистового шліфування.
- 2.. Шліфувальний верстат оснав@ється спеціальним пристроєм
правки абразивного круга; формуючим на крузі вимагаємий макро-
3. На крузі формується макрорельеф і основний припуск
О
знімається глибинним шліфуванням. Якщо стійкість круга недостатня, ' то правка круга здійснюється у процесі різання для стабілізації ріжучої властивості круга.
4. Після чорнового шліфування виробляється правка круга, при якій зрізається весь макрорельєф.
5. Здійснюється чистоеє шліфування деталі кругом
відповідного призначення. . • •• . ,
Основні положення дисертаційній роботи викладені у слідуючих роботах: . .
”’і. Кремньов Г. Н , Ніца А.М. Опыт разработки н внедрения прогрессивных методов шлифования с постоянной режущей способностью. Київ,; общество "Знание”’Украины. 1987 р., 16 с.
2. Кремньов Г. П., Шца А. М. Пути снижения теплонапряжен-
ности процесса шлифования //• Технологическая теплофизика: Тез. докл. конф. - Тольятті,-1983. -с.245 - 247. : ■ • • .
3.' Які мов О. R, Кремньов Г. П., Ніца А. М. Исследование
процесса глубинного шлифования ■ ісругами с винтовой режущей поверхностью // Ресурсосберегающие и энергосберегающие технологии в машиностроении: Тез. докл. конф.-,
Одеса, . 1994 г. ,-с. 122. • ... ....
4. Способ правки абразивного круга: ” А. с. 1266^16 СССР:
МКИ В 24 В 53/00/ Які мой О.Е , Ніца А. И - 3928307/25-08; за-явл. 22.05.85; Опубл. 30.10.86 Bos. N 40. ” " ’’
, '22-
Нина А. Н. Повышение эффективности чернового шлифования крупногабаритных деталей. . '
Диссертация на concicaime ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.02.08 - технология машиностроения, Одесский государственный политехнический университет, Одесса, 1994. •
Защищаются теоретические и экспериментальные исследования процесса чернового шлифования абразивным кругом с макрорельефом. Установлено, что при шлифовании абразивным кругом с предложенным макрорельефом происходит смещение локального максимума температур в зону снимаемого припуска, что позволяет снизить теплонапрякенность и увеличить производительность процесса шлифования. Осуществлено промышленное внедрение предложенной технологии чернового шлифования крупногабаритных деталей в . производство. ’
Nitsa A.N. То Rise of efficiency rough grinding of largest overall dimension parts.
Dissertation for award of scientific degree of candidate of science speciality. 05.02.08-"Technology.of machine-building", Politechnical university of Odessa, 1994. ,
The defence of. theoretical and experimental research of rough grinding with macroreliefing grinding weel. Helping to . macrorelief of grinding weel is take place local maximum of temperature in cutting, allowance for marchining zone, that can be dacreace warmtension of grinding process and increace productivity. Had place realization of industrial applicatin of offering technology rough grinding of lachest overall dimension parts.
■ Ключов! слова;' . '
шифування. макрорельеф, тешюнапруяисть. ' •
" fw pu. гаьл6?-*Со 9.(8 Ж
-
Похожие работы
- Разработка и исследование процесса плоского торцового планетарного шлифования
- Высокопроизводительный сборный абразивный инструмент для соосного внутреннего шлифования
- Разработка научно-методического аппарата прогнозирования точности и качества обработки сложнопрофильных заготовок методом ленточного глубинного шлифования и технологических рекомендаций по его применению
- Исследование плоского осциллирующего шлифования сталей и сплавов инструментом на органической связке
- Повышение эффективности бесцентрового шлифования сборными кругами прецизионных деталей на основе стабилизации функциональных характеристик процесса
-
- Материаловедение (по отраслям)
- Машиноведение, системы приводов и детали машин
- Системы приводов
- Трение и износ в машинах
- Роботы, мехатроника и робототехнические системы
- Автоматы в машиностроении
- Автоматизация в машиностроении
- Технология машиностроения
- Технологии и машины обработки давлением
- Сварка, родственные процессы и технологии
- Методы контроля и диагностика в машиностроении
- Машины, агрегаты и процессы (по отраслям)
- Машины и агрегаты пищевой промышленности
- Машины, агрегаты и процессы полиграфического производства
- Машины и агрегаты производства стройматериалов
- Теория механизмов и машин
- Экспериментальная механика машин
- Эргономика (по отраслям)
- Безопасность особосложных объектов (по отраслям)
- Организация производства (по отраслям)
- Стандартизация и управление качеством продукции