автореферат диссертации по химической технологии, 05.17.08, диссертация на тему:Разработка и исследование конъюктивной многосекционной сушки цельного фильтрованного зернистого слоя
Автореферат диссертации по теме "Разработка и исследование конъюктивной многосекционной сушки цельного фильтрованного зернистого слоя"
Харк1вський державний пол!техн1чний ун!верситет
р f г Q д На правах рукопису
г ФЕЗ ; •
Абелешов Володимир 1лл1ч
РОЗРОБКА ТА ДОШДШШ КСНьЕКШШОÏ БА.ГАТОСЕКЦ1ЙН01 СУШАРКИ ЩИЬНОГО ФЙЬТРОВАНОГО ЗЕРНИСТОГО ШАРУ
05.17.08 - процеси й anapsïH хЫ1чноГ тчхнологН
Автореферат дисертзщ ÎÏ на здобуття наукового ступени кандидата т'ехч!чних наук
/
Ух
//J"
XapKtB - 1994
ДисертиЦя е руколкс.
Робота вшсонана в Харк5вськ1й державиШ академН м1сытогс господарства.
Науковий кер!вник: доктор '1ехн1чних наук, професор
Науковий консультант: кандидат техн!чних наук, доцент
0ф1ц1йн 1 опоненти:
1. Доктор техн1чних наук, професор Задорський В1льям Михайлович
2. Кандидат твхн!чних наук, ведучий науковий сп1вроб1тник Корчанов ВалерШ Георг1йович
Пров1дна установа: УкраКнський науково-досл1дний гнститут
в Харк1вському державному пол1тех1ичному ун1верситет1 / 310002, м. ХаркЛв, МСП, вул. Фрунзе, 21 /. 3 дисертац|ею мояша ознайомитися у б1бл1отещ Харк1вського державного пол1техн5чного ун1верситету.
Успенський Володимир Андр1йович
Еульга Мииола Олександрович
хЫ1чного маиинобудування, м.'Харк!в
Вчений секретар спец1ал1зовано! вчпно? рани
ЗА'ГАЛЬШ ХАРАКТЕРИСТИКА РОЕШИ
N
Актуальн1сть роботи. Суш1ння е одн1ея а найб!льш поширених" технолог1чних операц!й в р1зних галузях народного господарства. Незвшхаючи на значн! усп1хи, досягнут! в розробц! високоефек-тивних апарат!в, техн!ка суп!1ння залишаеться проблемною га-лузью, що у б1льшост1 випадк1й пояснюеться низькою Штенсив-н1стю процееу. Особливо актуальна ця проблема при зм1шан1й технолог¿чнгй задач! суш!ння високовологих зернистих матер1ал!в з розм{ром часток I - 10 мм, що складаюгь значку питому вагу в загальному баланс! об'ект1в суш{ння. Особлива значения мае ця проблема для термолаб}льних матер{ал1в.
Найбиьш поширеними е конвективн! суиарки, в яких одним з основних принцип1в 1нтенсиф1кацИ процесу е п{двшценнп в!днос-но( швидкостI твердо! та гаэово! фал. Анал1з 1снуючих конструк-ц1й конвективних сушарок для обробки зерннстих матер1ал1в показав, що вони не дозволяють використання цього способу.
Еажливим завданням техн1ки суш1ння с п1двищення якост! готового продукту та 1нтенсиф1кац1я процесу за рахунок створеннч нових конструкций сушарок, що забеспечують значну в!дносну швидкЮть у двофазному потоци
Робота виконувалась зг1дко плану иауково-дослшшх роб1т по загальнодоржавн1й програм! росурсозбереження на 1991-1995 роки та на пер1од до 3005 року, проблема 7.5.
Мета робота. Розробка матеиатнчно! модвл1 процесу суа'иня в щ!льйому фгльтропаиому геркксто:гу пар! ( ЩЁЗЫ ) при зм1шш!й технолог 1чн1й задач!. „Отряшшня на основ! теорстиштах та окспе-риаентальннх досл1да»нь ггхонсм1рноствП процесу супйння в Щ$ЗПГ* Створеиня методики розрахунку сушарки ЩФЗШ. Розробка конструк-ц!! ёйсоко1нтйисиено? -лонзвптивно? суш&ряи ЩФЗШ та II мЬдмф1ка-ц1Й для обробки матерia.nlв при висогсШ э!лносн!й шгпдкост!
твердо 1 та газово! фаз.
Наукова новизна. Розроблено математичну модель процесу су-ш1ння в В(ЮШ при зм1шан1й технолог!чн1й задачI. Отримано на основ| теоретичних та експериментальних досл1джень законом!р-ност! суш1ння в Щ1-ЗШ. Створено методику розрахунку сушарки 1ЦФЗШ. Розроблено на р!вн1 винаход1в конструкцию високоЬгген-сивно! конвективно'! сушарки ЩФЗШ та И модиф1к£Щ1?.
Практична ц1нн!сть. Результатн досл1джень застосован! при створенн! апаратурно-твхнолог1чного оформления процес1в суп1н-ня зернкстих будгвельних ыатер1ал1в. Розроблена сушарка'прой-пла промислов! випробування И здана и експлуатац!ю на д!лянц1 буд!в»льнкх матер!ал1в товариства "ФЬгао" ( ы. Харк1в )
Апробац1я роботн. Основн! положения дясертацН допов!дались й обгогоровались на науково-техн1чних конференциях Харк1всько! державно? академИ м!ського гоеподарства.
Публ1кацН. По к&тер!алаы роботи 1снують 3 статт1 та 3 позя-тивних р1шення з виходу патенту Рос1йсько1 ФедерацИ на винах1д.
Структура та об*см роботи. Дисертац1я складаеться э вступу, 4 роздШв, висновк1в, списку використано! л1тератури, який м1стить 159 праць, додатку. Робота виконана на 169 стор!нках, м1стить 125 стор1нок машинописного тексту, 33 рисунка, I таблицг ОСНОВНИЙ ЗМ1СТ РОБОТИ ' У первому роздШ приведено л 1тературний огляд й анал1з гч дродинам1чних режим {в процесу супНння, основних конструкцЬЧ конвективних сугаарок для обробки зернистых матер!ал!в та основних методик розрахунку апарат1в.
Анал1з показав, що дуже перспективною е !дея створення установки, яка поеднувала б головн! переваги сушарок ЩФЗШ й вива*у~ ваного шару, одночасно усунувши основн! неяолгки ц1х тип1в апа-ратгв. Сформульован! так! вимоги до перспективно! конструкцН
Конвективно! сушарки: I) сушЬшя матер1алу проходить в Щ23Ш, а його подальше транспортування - в умовах в;«ажуваного шару,
2) робота в режим1 набликеному до ¿деального витискування,
3) в1дносна швидн!сть твердо? та газооо! фаз повинна бути вн-сокою, 4) чае перебування матер!аду в робочШ эот мояе легко регулозатися у широкому диапазон!, 5) ун1версалън{оть, 6) простота конструкц!! , 7) низька матер1алоемкгсть.
Розроблений апарат с вертикальна багатосекщйна цилгндрична труба-сушарка, в який окрем( робоч1 зони ростапован! одна над другою й розд!лен{ м!ж собою с!тковими перегородками, що мають можлив!сть повороту на 183° вхдносно д1аметральног осл , яка перпендикулярна поздовин!й ос! корпусу ( рис. I ).
Рис. I. Конвективна багатосекц1йна труба-сушарка, де: I - корпус, який складаеться з окре-ыих секщй, 2 - закиду-вач, 3 - бункер, 4 - калорифер, 5 - вентилятор,
6 - вхгднкй патрубок,
7 - газорозпод!лька ре~ шгтка, 8 - сЬгков! перегородки, 9 - вали,
10 - вйх!дний патрубок,
11 - циклон.
Сушарка працюс так. В нижш частику корпусу.I за допомогою закипувача 2 з бункеру 3 надходить ъологий матер!ад. Газ, що
нагр1ваегься в калорифер! 4, вентилятором 5 через патрубок 6 * та реш!тку 7 нагн!таеться в сушильну камеру, п1дхоплюе й тран-спортуе матер!ал угору до нияньо! с!тки 8. Розм!р в1чок с!ток 8 мет híx м1н!мальний дгамегр часток материалу. Шд тиском газу гранули р!вном!рним шаром укладаються знизу на горизон-тальну с|ткову перегородку 8 у вигляд! ЩКЗШ. По зак!нченн! заданого часу с!тки 8, що закр!плен! на валах 9, зд1йснюготь по ворот на 18Э° в!дносно д!аметрально! oct. При поворот! с1ток 6 м!ж ними й станками корпусу I створюються розвантажувальн! течГ й частки магер!алу в режим! виважуваного шару переноситься газом на другу по висот! с!тку 8, де знов формуеться ИРЗШ. Щоб вологий матер!ал не зм!шувався з обробленим, спочатку поворот на 190° робить верхня с!тка, пот!м середня, а наприк!нц] нижня. Готовий продукт через патрубок 10 виноситься газом в циклон II. Кожна порц!я матер!алу посл!довно сушиться у вигля-д! ЩФЗШ п!д'кожнов с i ткоп 8 при пер!одичному перем!щенн! зниз; догори, а теплонос1й посл!довно ф1льтруеться кр!зь yci шари.
Розроблена конструкц!я апарату дозволяе використовувати в раз! необх!дност1 yel в!дом! схеми конвективного cymiHHH: з одноразоЕШ ЕикористанняМ теплоноЫя, з додатковим п!д!гр!вом газу по зонам, з рециркуляцию частини спрацьованого теплоно-с!я, з додатковим'позонник поведениям геплоноЫя, з замнну-" тою циркуляцию.
У другому роздал! розроблена математичка модель процесу суш!ния в üpolíl. Запропоноваяо метод розрахунку суппння, що ■ полягае s pluisrail р!виянь взаемозв'язансго внутр!тнього та зовн!шнього тепло- й ыасопереносу.
Для пологих матерfaniB si значним onipoM переносу теплотн та маси розрахунок сушиня зд!йснюсться р!тенням системи диф( ренцхйшгх р!внянь внутр{шнього тепло- ü маеопереносу
^^сл^-лы + йм-Б'.дТм
Ы (I)
С^Тм _ н ЛТ ц. ¿Л (2)
Аполитична р{шения системи р(внянь (1-2) з граничнимк умовами 1-го й 2-го роду отршано, а з уиовами 3-го роду и1. В дан!й ситуацГг доц1льно п:ти на двяк! допущения, як1 епрощують систему ргвнянь, щоб одержэти розрахунков{ формули у квадратурах, тим б1льш, що часто для гнженерних розрахунк!в необх1дно знати середнГ по об'ему значения температур та вм1сту вологи.
Систему ргвнянь (1-2) моша розв'язати штучно. Таиий метод грунтуеться на допущеши под1бност£ полей температуря та вм1сту вологи. Запропоновано застосувати для р1шення ргвнянь (I - 2) спец; ель ¡¡у функцги взаемозв'язку темперагури та вол о-гост! матер i алу у вир ляд: пох{ дно!' функц!? часу, яку надал! треба визначити.
/ЬСН (3)
При переход! до безрозьирних параметр!в р1вняння (I) Еигляг.ае
\ ¿и, _ ^и х ¿а
\
, де ГО -
хг/ к
- критергй Фур'е.
Р!вняння (4) вир1шуетьоя методом розд1лення зм1нних у виг-ляд! добутау двох фупкщ'Л ^
им = |(Ц-Ч'(г) (5)
Р!тення р{вняння (5) мае вигляп
-у
Е^ехр^оМ^ЗДсН],
(7)
де X - константа розд!лення зм!ннах, а Р\4 й Аз.- константи 1нтегрування, ус1 вони виэначавться piшeннflм р!вняння (6) з такими початковими та граничними умовами: 1-0 = 1Хн
Ы ъ=г< =
Ы и =
При переход! до безроэм1рних параыетр!в р!вняння (2) виглядае
(8)
т .мо - УТм
1м I
л Л Ни
+ г'-Ъг
м - Е-г 1 Но-Сн *
(9)
(10)
> - по'Он
де ПО = &м- г/к* - критер1й гомохронност!.
Р1шення р1вняння (9) зд1йснюеться методом розд1лення зм!н-них у вигляд1 добутку двох функц{й
(II)
Р1шення р!вняння (II) мае вигляд
Тн = ^[Д30р№Ф Ан • Щ, р--(к,
Ео=ехр
Ик
М<
и
(13)
до Хо - константа роздплення зм!нних, а Аз та А*-' константи 1нтегрування, ус1 вони визначаютьея р!шенням р!вняння (12) з такими початковими й граничними умовами:
1-0 1 = 4 Тм - Тмн
Ь-1
г-ъ
Тм - Т|
мк
(14)
1=н тм -Тт
Функцию £(1) визначаемо по сп!вв}дношеннпм (3), (6), (12) п!сля знаходксння констант розд1лення зм!нних та констант 1н-тегрування при граничних умовах на початку сутЫня. Початок суш!ння мало залежить в!д фушсц!* ^ С^З • тому 40 випарування вологн з поверхн! гранули с стащонарний процес, який залежить Т1льки В1Д початково? вологост1 ыатер!алу.
Зведення припущень: ЩФЗШ - псевдосуцгльке середовище з сфе-ричних гранул, ус! вони мають однаков! тепло- й масопроводн! властивостг, пор!зн!сть та швидк^сть газу розподтлен! р1вном!р-но, пристхнним ефектом нехтуемо, потгк газу с стац!онарним й одномгршм, температура газу перед зернистим шаром роэпод1лена р!вном!рно, Л й дор!вгаоють середшм значениям.
Ргвняння зовншнього тепло- й масопереносу мають вигляд
3* " ~ Ах1 ' т а«
де - функцгя-ст!к маси, а ^ - функцхя-джерело теплота, вони розпод!лен! по усьому об'ему газу й залежать в!д часу.
■ Переходимо до безрозм!рних параметргв й розп'язуемо ргвнянкя (15) у БИГЛЯДГ
б = ч/рса+ч-^-14Аг > о ,
де
- критергй Пекле. Для вионачення Вч» Еа,, використано граиичн! умови:
x =0 х = 1 х-су1
Тг = 1 Тг = Тпк Тг =0,9 .
& = 1-Ва , ,
Л, щ ■ о,-.), е-- еур(Ь|® . си) ,
Якщо вилучити з "розгляду функц1ю й припустити, що теплота переходить за рахунок Хе<>, то &р =с1в* = АеФ.п/(Срр-^г). В1домо, що Хсф.г- + 0,0064-срг'рр'ог'ж/ £,.
Тг = сЬ.Рен-ехр(Ре-х)+Л
Переходимо до безрозм!рних параметр!в й розв'язуемо р!внякня (16) у вигляд!
й-ч/Рва'-ч-Ь1/®',
критер!й Пекле дифузШний. Для визначення Ьз, Вч• f використано граничн! умови:
х = 0 ХМ Х = 0,-1 (22)
Сг = Сгн Сг-Сг к=4 Сг-0,4
81 <0
п г п >1- ехр(-М-Срц-со^'6<
55 "1гн ' Ы = (-Реа) • С,и -ЯИ ^ -
(24)
р4>0 0 . Г _ А -Снг&ч О 4-Сгн-ои ач = еХр , ^ =
Якщо вилучити з розгляду фунтщш й припустити, що
¿Г • с| ТО
Ср = Вг Реа"1' ех|5 (Ре4-х) +■ Вв
В. РеА-(Срк~Сн|) О -Г Сгк~бУн (25)
«И Ре Г ' В8-Сга" ехр(РыУ1
1итенсивний обдув часгок Бологого »атер1алу.теплонос1ем в{дпов4дае випадку, коли граничн! умови 3-га роду переходить в умови 1-го роду при В»^ 20. Нритер1й Б1о - 81 =¿»(3/Хм
Мм
Критер!й Нуссельта - |\]и. =
г.л^-л
Хр ТР -ТМ
(26)
КритерМ Шервуда -
ии-У-р (275
I. УГг, К Тг
" {0 Ци-Цг
г-л
(28)
•Е-» <И
I- ^
(29)
Величини Ти. Тг»Ц-н, Иг, Ео» Е* визначаються з р!внянь (12) (17 або 20), (б), (21 або 24, 25), (13), (7) в!дпов!дно.
Зункцш $ (1) по результатам розрахунку й з урахуванням даних екоперименту можна визначити чиоельно та зобразити граф!ч-но, а потхм Й апроксимуючими многочленами як функц1ями часу.
Трег!й розд!л присвячен експериментальному дослгдженню су-щння матер1алу в &парат! 1ЦФЗШ. Дано опис дослано? установки та контрольно-вим1рних приладив, наведена методика проведения екоперименту. Визначет поля швидкостей, тиску, температур та вмгсту вологи в сушильн!й камер!, Л та
Досл1дження проводились на установц!, схема якоК приведена на рис. I. Корпус сушарки скдадався з 4 скляних секцШ дгамег-ром 90 ш й висотою 100 мм кожна. Швидк1сть пов¡три в апарат! регуливалась у д!апазоиг 10 - 76 м/с. Досл1длення проводились з кам'яним вуггллям з серадньомасовим екв1валентним д1аметром 6 мм. В лроцес! екоперименту визначались витрата та швидк!сть газу, перепад тиску в ЩЕМИ, температура та волог1сть пов!тря Р. матёр1алу до й п1сля суш!ння, час обробки матергалу.
За результатами досл^джень одержано графхки ( рис. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 6, 9 ).
Треба в1дм!тити цобру дпов1дн!сть теорзтичних та експери-ментальних даних, цо п!дтверджус адзкватн!сть математично! модели процэсу суп!ння в ЩФЗШ.
У четвертому роздШ викладено !ккэнерний метод роэрахунку аапропонов&ноИ сушаркя, розроблений на основ! математично!, мо-дел1 та одбржаних експеримектальних даних. Подано приклад роз; хунку апар&ту.
шсновки
1. Проведено ьиал!з !снуючих г!дродинам!чних регдаШ проце супИшя, ссновшх нонструкц1й конвективних сушарок для обробк
Ми"
Ь =0,э ими
I =0.8 4
1=0,6 0.8 1-0,5 ЦЬ 1=0,4 ц t=0,3 ^ од
ЬоА
О 0,91 0,4 0,6 0,8 Л
ъ-2.
о 0,1 0,4 о,ь 0,8 А
Рис. 2. Зм!нення температур« по шарам гранули. Розратунок зд1йснено по р!пняннп ( 12 )
а
Рис. 3. Зм!нения вм1сту вологи по парам граиуяи. Розрахупок здШснено по р1внянню ( б )
Я=о,б
о о,а о,б о,8
о од 0/1 дб а 8 '
Рис. 4. Зм1нення температури Рис. 5. Зм1нення ем!сту зо-тога матер!алу по рисот! зер- матер!алу по висот! зернистого нистого шару пару
и
CiL Cru
RpSooo
Re=im * Re=maо
Re=-í83ío o(6 Reza5550
02
Re =£2320
О ОД 0,4 0,6 о, s
о од ол 0,Ь О, в i У
Рис. .6. ЗмЫення температуря Рис. 7. Зкпнення вйгсту вологи
L
газу по bhcotí
"Ítiín
m
à
sss ;£¡t*V щ—
Nu;-
ib
500
[г
И = Чсо
л ~о,ь
-~otH ^
.-г -ОД ЙРО
--г » 400
-i -t л *
1Г
по висот I ЙЩЗШ.
Nu. = JL-d/Xr
. Re = ír.cl/V-
"Nu.
о од о,ч 0,6 0,8 Л~- Г Vooo -*а.ооо аоооо дВо.оо ' Re
Р*с. 8. График функц41 "j(i). Рис. 9. Залежн1сть чисел Кус-
сельта та Шервуда в1д числа Рейнольдса при £ = 0,4 й L = 0,03 м.
зернистих матер!ал!в та основних методик розрахунку апарат!в. '
2. На основi теоретичних та експериыеНтальних досл!джень розроблена математична модель суш1ння в ЩКЗШ, придатка як для фундаментального досл!д*[ення взаемозв'язаного внутр!шнього Й зовн1инього тепло- та масопереносу, так й для технолог!чних розрахунк!в. Розв'язана система диференц1йних р!внянь взаемозв'язаного внутр|шнього та зовн!шнього тепло- й масопереносу з граничними умовами 3 - го роду.
3. За результатами експерименталькмх досл!®ень одержано залежност!, як! опиоують процес суш!ння в ЩФЗШ.
4. Створена методика розрахунку сушарки ЩФЗШ.
5. Розроблено на р1вн! винаход!в конструкц1п високо!нтен-сивно! конвективно! сушарни та fí модяф!кац{! для обробки зернистих матер!ал1в при зм!шан!й технолог!чн1Й задач!.
6. Результата досл!даеНь винористано при створенн! промис-лово! суиарки, яка здана в експлуатац1ю на д1лянц| буд!вельних матер!ал!в товариства "Ф!нко" ( м, Харя!й ).
ОСНОВНТ ПОЗНАЧЕНЙЯ О. - яоеф!ц!ент теипературспроводиосг!, ма/с; &Ьп - коеф!ц!ент вологопрйводноот!, м*/с; С - концентрац1я пари вологи, кг/м3; с, cj> - питома теплоешс!сть, Дк/(кг-Ю; 33 - коеф!ц!ент дя-фуз!Г, мя/с; с£- д!аметр гранули, м; £ - критср!й фазового перет8орення;0[; й Np - фунггц!! Еесселя й Неймана в1Дпов!дно р-го порядку; L - зисота ЩФЗШ, м;!1-рад1ус гранули, м; Г -питома теплота пароутворения, Дж/кг; r¿ - координата; Т - температура, К; Ь - час, с; 1с - dmJct вологи* кг/кг; 1Г* - ивид-к1сть, м/с; X - координата.
Грецьк! сияволи
JL - коеф!ц!ент теплов^ддач!, Вт/(ма*Ю; Jb - коеф!ц1ент масо-в!ддач!, м/с; в> - термограп!ентниЙ Koe-piqícírr, К '; & - опе-_
ратор Лапласа; £ - лор!зн1сгь шару; X -коеф!ц1ент теплопроводном! , Вт/(м-К); V- коефщ!ент к!нематичноУ в*язкост1, м^/с; густина, кг/м3; С - час суш!ння, с.
{ндекси
Г - газ, ер - ефективний, К - к!нцеве значедая, М - матер1ал, Н- початкове значения, - поверхня под!лу фаз.
Основний зм1сг роботи воображено у таких публ!кац1ях:
1. 'Абелешев В.И., Успенский В.А. Исследование сушки сыпучего материала // Сб. научн. тр. Повышение эффективности и надёжности городского хозяйства.-Киев: ИСМО, 1993. С. 115-121.
2. Абелешев В.И. Сушка сыпучего материала // 27-я научно-техническая конференция преподавателей, аспирантов и сотрудников Харьковского института инженеров городского хозяйства: Тез. докл. - Харьков, 1994. С. 51.
3. Абелешев В.И. Разработка сушильного агрегата топочного устройства для сжигания твёрдого топлива в пылевидном состоянии // 27-я научно-техническая конференция преподавателей, аспирантов й сотрудников Харьковского института инженеров городского хозяйства: Тез. докл.-Харьков, 19Э4. С. 51-52.
4. Абелешев В.И., Успенский В.А. Сушилка. Положительное решение ВНИИГПЭ от 21,03.94 г. о выдаче патента Российской Федерации на изобретение по заявке № 5021647/06 от 09.12.91 г.
5. Абелешев В.Н., Успенский В.А. Сушилка. Положительное решение ВШИГПЭ от 17.03.94 г. о выдаче патента Российской Федерации на изобретение по заявке № 5021648/06 от 09.12.91 г.
6. Абелешев В.И,, Успенский В.А. Сушилка. Положительное решение БНИИГПЗ от 17.03.94 г. о выдаче патента Российской Федерации на изобретение по э.вявкв № 5021657/06 от 03.12.91 г.
REZVME
Abeiexhev V. f>eii<jnin^ cthd luvesti^iioh of the Cohv^iitioh MuHiieciiohat iDryer of the £>uh.?e Filter Grainy Bed. The diirertrttioh is homltinted for ¿ciehtific decree of candidate of technical iciencej on .speciality of.n.os - procesrci o(.nd oLpp&rattaes- of chemical technolo^-i/. The Kharkov state politechnic university, Kbotrkov, -09V.
3 Scientific publications omd 3 pateiu cf R.F., are defended. the containing the tv<athetv>a,tical. iv>oc|el of the drying process ih the dense filter drcUny bed, theoretical and experimental ihvejiiqjcctit'ns of the drying process o{ grainy moiteNa-ls alio dryer designs. Established thai ase the propositioha-1 appctrctiui iilosw eonsidl глЫ-у intensify of the drying process by neans of tjciin relative veiciiiy of sclid ctnd tfcts phases, he deiicjhihd dryer was belhg- otsictijin^ ctnd v/aj <tj)plieo| on the branch of baiidihd. Ыс<ДеМл Is >f the ccMpdhy „Fitiko" ( Kharkov).
Аннотация
Абелешев В.И. Разработка я исследование конвективной иногосея-ционной сушилки плотного фильтруемого зернистого слоя. Диссертация на соискание учёной степени кандидата технических наук по специальности 05.17.08,- процесса й аппараты хншгаэской технологии. Харьковский государственный политехнический университет, г. Харьков, 1994 г.
Защищаются 3 научные работы it 3 положительных решения о вада-чэ патента РФ на изобретение* которая 'содержат математическую модель процесса сушки в плотном фильтруемом зернистом слое, теоретические и экспериментальны.-! исследования процесса сутки зернистых материалов, а такяе конструкции разработанных аппаратов. Остановлено, что применение промоченного аппарата позволяет значительно интенсифицировать процесс сушки Путём увеличения от-гаситольиой скорости твердой и газовой фаз. Разработанная сучильная установка прошла промыпленные испытания и сдана в эксплуатацию на участке стройматериалов обч?стна "Фижго" (г. Харьков).
Клочов! слова: суШння, 1нтенс1ф1нец1я, цЬчьний ф!льтрований >ернистий шар, швидк1сть, тепло- й «асоперсиос, дифуз1я, волога, :онцентрац!я.
-
Похожие работы
- Сушка дисперсных материалов в сушилке кипящего слоя непрерывного действия
- Повышение эффективности и расчет аппаратов с кипящим слоем при активных вибрационных воздействиях на обрабатываемый материал
- Разработка метода оценки физико-химических и гидродинамических параметров процесса извлечения взвеси при осветлении воды на скорых фильтрах
- Доочистка биологически очищенных городских сточных вод фильтрованием
- Доочистка биологически очищенных городских сточных вод фильтрованием
-
- Технология неорганических веществ
- Технология редких, рассеянных и радиоактивных элементов
- Технология электрохимических процессов и защита от коррозии
- Технология органических веществ
- Технология продуктов тонкого органического синтеза
- Технология и переработка полимеров и композитов
- Химия и технология топлив и специальных продуктов
- Процессы и аппараты химической технологии
- Технология лаков, красок и покрытий
- Технология специальных продуктов
- Технология силикатных и тугоплавких неметаллических материалов
- Технология каучука и резины
- Технология кинофотоматериалов и магнитных носителей
- Химическое сопротивление материалов и защита от коррозии
- Технология химических волокон и пленок
- Процессы и аппараты радиохимической технологии
- Мембраны и мембранная технология
- Химия и технология высокотемпературных сверхпроводников
- Технология минеральных удобрений