автореферат диссертации по химической технологии, 05.17.08, диссертация на тему:Комбинированная фильтрационная сушка листовых коллоидных капиллярно-пористых материалов
Автореферат диссертации по теме "Комбинированная фильтрационная сушка листовых коллоидных капиллярно-пористых материалов"
Ой
. п -ли ^
І • !1і МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
на правах рукопису
БІЛЕЦЬКА ЛЮБОВ ЗЕНОНІВНА
УДК 66.047.45
КОМБІНОВАНЕ ФІЛЬТРАЦІЙНЕ СУШІННЯ ЛИСТОВИХ КАПІЛЯРНО-ПОРИСТИХ КОЛОЇДНИХ МАТЕРІАЛІВ
05.17.08 - процеси, машини та апарати хімічних та нафтопереробних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Львів -1996
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної інженерії та промислової еколог Державного університету "Львівська політехніка"
Науковий керівник -Офіційні опонент -
Провідна установа -
доктор технічних наук, професор ХАНИК Ярослав Миколайович
доктор технічних наук, професор МАЛЕЖИК Іван Федорович
доктор технічних наук, професор БІЛЕЙ Петро Васильович
ВАГ "Інститут ГІРХІМПРОМ”,
м. Львів
Захист відбудеться " /У "______________________________199/?р. о 1500 и
засіданні спеціалізованої вченої рада Д 04.06.08 при Державном університеті "Львівська політехніка" за адресою: 290646, Львів-13, п. Св.Юра 3/4, корпус 8, ауд. 339.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеї Державного університету "Львівська політехніка" (вул. Професорська, 1).
Автореферат розіслано" ^ 1996р.
Вменш секретар
спеціалізованої вченої ради Д 04.06.08 доктор хімічних наук, професор В.М.Жизневськи
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Важливою стадією виробництва багатьох продуктів хімічної та нафтопереробної промисловості є складний тепломасообміний процес сушіння, який споживає ло 30% всіх енергетичних витрат на одержання готового продукту і характеризується низьким коефіцієнтом використання теплової енергії.
Традиційні методи сушіння - конвективний, кондукгивний, струмами високої частоти та інші - не дозволяють досягнути високих показників . ефективності процесу через обмежені можливості інтенсифікації зовнішнього та внутрішнього тепломасообміну. Вони вимагають також значних питомих енергетичних затрат, що приводить до зростання собівартості продукту та мас негативний вплив на навколишнє середовище.
Застосування нових методів сушіння дозволяє деякою мірою інтенсифікувати процес, зменшити питомі енергетичні затрати, зменшити металоємність та розв'язати багато екологічних проблем. До таких методів належить фільтраційне сушіння, в якому конвективно підведення тепла до зовнішньої новерхгі матеріалу замінюється підведенням теплоносія до внутрішньої поверхні пористої структури об'єкту. Поверхнею тепломасообміну виступає поверхня всіх каналів та капілярів твердого скелету висушуваног о матеріалу.
В той же час нагрівання теплоносія (повітря), яке здійснюється за допомогою обладнання з низьким к.к.д., веде до значних перевитрат і іаливо-енергетичних ресурсів.
Поєднання інфрачервоного нагріву (ІЧ-нагріву) з фільтраційним процесом сушіння - комбінований метод - дозволяє значно інтенсифікува ти сушіння в порівнянні з конвективним та фільтраційним методами. Однак цей процес не досліджувався, тому вивчення закономірностей комбінованого фільтраційного процесу сушіння є актуальним як з точки зору створення енергозберігаючих, високоінтенсивних технологій, так і з екологічної точки зору.
Дисертаційна робота виконувалась згідно шіану науково-дослідної роботи кафедри хімічної інженерії та промислової екології Державного університету "Львівська політехніка" з проблеми "Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології" у відповідності з науково-технічною програмою Міністерства освіти України (№ дсржресстрації 0194Ш29586).
Мета роботи. Інтенсифікація процесів сушіння капілярно-пористих колоїдних матеріалів комбінованим методом (поєднанням фільтраційного методу з ІЧ-нагрівом) і створення високоефективних малогабаритних сушильних агрегатів з ефективним використанням теплової енергії.
Об'єкти досліджень. При комбінованому фільтраційному сушінні об'єктами досліджень є капілярно-пористі колоїдні матеріали різної структурної модифікації (азбестові тканини, листові азбесги, целюлоза та інші).
Дані матеріали мають високу степінь поглинання ІЧ-випромінювання і характеризуються великою енергією зв'язку вологи з матеріалом та низькою фільтраційною здатністю. При звичайному фільтраційному сушінні процес є тривалим та вимагає значних енергетичних витрат на створення перепаду' тисків, характеризується низькою інтенсивністю підведення тепла до матеріалу, причиною якої є значний гідравлічний опір тару. Проблема сушіння таких матеріалів с дуже актуальною.
Наукова новизна. Теоретично обгрунтовано і експериментально підтверджено основні закономірності протікання безперервного і періодичного комбінованих фільтраційних процесів і їх переваги перед звичайним фільтраційним та ІЧ-сушінням. Вивчено гідродинамічні та кінетичні характеристики комбінованого сушіння. Визначено кінетичні коефіцієнти для різних матеріалів та розроблена математична модель процесу.
Практична цінність роботи. На основі отриманих теоретичних і експериментальних досліджень створено методику розрахунку комбінованого фільтраційного процесу сушіння, розроблена принципова схема сушильного агрегату для реалізації запатентованого способу сушіння, розраховані основні габаритні розміри. Отримані математичні залежності дозволяють прогнозувати та розраховувати процес, визначати оптимальні умови сушіння. На основі результатів досліджень розроблена конструкція агрегату для комбінованого фільтраційного сушіння, яка передана на ВАТ “Львівкартонопласт” та ВАТ “Світанок” для впровадже ння у виробництво.
Апробація роботи. Основні положення дисертації доповідались і обговорювались на міжнародних конференціях: XV О§о1порокка коп-Гегепда паикоша іп/уаіегіі фетіснід і ргосевохуд (Польща, м.Гданьск, 1995), Тепломассообмен ММФ-96 (м. Мінськ, 1996), "Удосконалення процесів та апаратів хімічних, харчових та нафтохімічних виробництв" (м.Одеса,1996) та на науково-технічних конференціях Державного університету "Львівська політехніка" (1994 - 1996р). .
Публікації результатів досліджень. Основні результати досліджень иикладеио в трьох статтях та в трьох тезах доповідей на наукових конференціях, отримано патент України №10879а.
Основні положення, що виносяться на захист:
- результати досліджень гідродинаміки матеріалів нерівномірної структури;
- результат досліджень кінетики безперервного комбінованого фільтраційного сушіння матеріалів різної структурної модифікації;
- результати дослідження кінетики періодичного комбінованого фільтраційного сушіння;
- розрахункові залежності по гідродинаміці і кінетиці процесу;
- обгрунтування доцільності застосування комбінованого сушіння;
- розрахункові залежності визначення оптимальних параметрів процесу;
- методика розрахунку сушарок;
- конструктивна схема сушильного агрегату.
Обсяг та структура дисертації. Дисертаційна робота складається з вступу, п'яти розділів, висновків, списку цитованої літератури та додатків.
Матеріали дисертаційної роботи викладені на 132 сторінках машинописного тексту, ілюстрації включають 32 рисунки. В бібліографії приведено 125 джерел. Додатки складають 20 сторінок.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обгрунтована актуальність проблеми сушіння листових капілярно пористих колоїдних матеріалів та доцільність застосування комбі нованого методу сушіння, мета роботи, наукова новизна та практична цінність. Наведено основну інформацію про апробацію роботи, публікації, структуру та основні положення, що виносяться на захист.
В першому розділі викладено огляд літератури, що стосується різних методів сушіння газопроникних матеріалів, закономірностей протікання конвективного, кондуктивното, конвективно- кондукіивного та комбінованих методів сушіння, показано їх недоліки і шляхи інтенсифікації. Приведений аналіз механізму сушіння як за допомогою 14 -випромінювання, гак і фільтраційного сушіння. Вказано на проблеми, які виникають при сушінні газопроникних матеріалів різної товщини, що зумовлені різною внутрішньою будовою пористої структури матеріалу. На
основі такого аналізу визначена мста досліджень комбінованого фільтраційного сушіння.
Другий розділ розкриває фізичні основи процесу комбінованого фільтраційного сушіння листових капілярію пористих колоїдних матеріалів. Детально описана фізична картина процесу сушіння об'єктів як за допомогою ІЧ-променів, так і особливості протікання фільтраційного сушіння без ІЧ-нагріву. Покачано, від яких факторів залежить ефективність радіаційного сушіння об'єктів досліджень.
При попаданні ІЧ-променів на матеріал випромінювання проникає всередину матеріалу, перетворюючись в теплову енергію. Густина теплового потоку 14-випромінювання в десятки раз перевищує відповідну складову конвективного сушіння.
Однак саме ІЧ-сушіння як процес мас суттєві недоліки, пов'язані з зміною гюглинальної здатності матеріалу при зменшенні вологості і наявності протилежної дії явища термічної і концентраційної дифузії.
Поєднання фільтраційного методу сушіння з ІЧ-нагрівом вологого матеріалу дозволяє досягнути інтенсифікації процесу тепло- та масообміну.
При профільтровуванні повітря через шар вологого матеріалу значна частина вологи виноситься механічно. Одночасно відбувається інтенсивне випаровування та винесення повітрям парів вологи, утворених всередині матеріалу завдяки дії ІЧ-випромінювання.
Аналіз енергетичної складової витрат на процес сушіння радіаційним методом показує, що застосування газового ІЧ-нагріву має значні переваги.в порівнянні з електричним: більш низька вартість теплової енергії, висока швидкість нагрівання, гнучкість та безпечність процесу, мала виробнича площа, яку займають установки. Цей спосіб нагрівання забезпечує економію паливо-енергетичних ресурсів, високу якість кінцевого продукту та підвищення продуктивності праці.
В третьому розділі подається опис методики досліджень гідродинаміки та наводиться схема експериментальної установки, що зображена на рис.1. Згідно методики взірець сухого матеріалу різної товщини розміщувався в камері сушіння 1. Під решіткою 11 за допомогою насосу 4 створювалося розрідження. За допомогою газових вентилів 7 та 8 змінювалась витрата повітря, що профільтровувалося через сухий матеріал, та фіксувалась зміна перепаду тисків манометром 9. Вивчення гідродинамічних характеристик процесу сушіння проводилось при нагріванні матеріалу ІЧ-променями, що випромінює газовий пальник 2.
Гнс.1. Схема дослідної установки 1 - камера сушіння, 2 - газовий пальник 14 випромінюваний, 3 ресивер,
4 - вакуумний насос, 5 - система трубопроводів, 6 - ротаметр, 7 і 8 - газові вентилі, 9 - манометр, 10 - потенціометр з термопарами, 11 - металічна решітка.
Результати експериментальних досліджень гідродинамічних характеристик, що проводились з сухим матеріалом, представлено на рис.2.
Узагальнення результатів експериментальних досліджень (відносна похибка не перевищу с ±10%) залежності зміни гідравлічного опору від величини швидкості фільтрування та товщини шару сухого матеріалу (азбестовий лисі шипі матеріал нерівномірної структури) представлені у вигляді:
= 6.8-104-сйо + ЗЛ104-со2 (1)
де ДР - гідравлічний опір матеріалу, Па; Н - товщина шару сухого матеріалу, м; (о0 - фіктивна швидкість фільтрування, м/с.
А Р. Па
Рис.2. Залежність гідравлічного опору АР під фіктивної швидкості фільтрування Юо для різних товщин (азбестовий листовий матеріал нерівномірної структури) при Т=293К
1 - Н= 2-1(Нм; 2~410-’м; 3-6-ІО“3м; 4-8-10-3м; 5- 10-1(Нм.
Гідродинаміка вологого шару носить нестаціонарний характер та значно відрізняється від гідродинаміки іухого матеріалу. На початку процесу сушіння гідравлічний опір волоюю об’єкту значно перевищує аналогічну величину, встановлену для сухого шару. В процесі сушіння одночасно зі зменшенням вологості матеріалу зменшується його гідравлічний опір та зростає величина фіктивної швидкості фільтрування.
Результати досліджень, приведені на рис.З, свідчать про різний характер зміни залежностей ЛРс=Г(Сй) в порівнянні з .APB=f(co) для різних товщин в процесі сушіння. Це можна пояснити тим, що в процесі сушіння гіри зменшенні вологості збільшуються розміри (діаметр) каналів і капілярів матеріалу, зростає висота зони сухого матеріалу, що приводить до зменшення його гідравлічного опору. Одночасно зменшення гідравлічного опору .матеріалу приводить до збільшення швидкості фільтрування, що в свою чергу веде до збільшення гідравлічного опору. Однак домінуючий вплив на характер зміни гідродинамічного опору мас збільшення діаметру, що й приводить до зменшення ЛР. Такий характер зміни величин ДР» та W відбувається до досягнення матеріалом рівноважної вологості.
АР, Па
Рис.З. Залежність зміни гідравлічного опору та фіктивної швидкості в процесі сушіння азбестового листового матеріалу нерівномірної структури при Т=338К, ДРс= 1000 Па.
1 11= Ю-ІО-'Чі; 2 !М0“3м; 3 6-10-3м; 4 4-10“%.
В четвертому розділі наведені результати як теоретичних, так і експериментальних досліджень кінетики процесу комбінованого фільтраційною сушіння з ІЧ-нагрівом різних листових капілярно пористих колоїдних об’єктів. Описано методику проведення досліджень.
Дослідження кінетики комбінованого фільтраційного сушіння проводилось на експериментальній установці, зображеній на рис.1. Пологий матеріал різної товщини розміщувався на перфорованій решітці, під якою створювалося розрідження, а нагрівання здісшовалося газовим пальником 14 випромінювання. Профільтровування повітря проводилося як в безперервному, так і періодичному режимах.
Результати досліджень при сушінні листового азбестового матеріалу нерівномірної структури показані на рис.4. Як свідчать результати, процес сушіння протікає як в першому, так і другому умовному періодах. Останній с досить значним як в часі, так і по величині вологовмісту висушуваного матеріалу. Назва перший та другий умовний період
пов'язана тим, що ио формі кінетичні криві паї идують форму класичних кінетичних залежностей, однак фізичні основи процесу значно відрізняються від конвективного, зокрема динамікою.
\\\ 0'0 150-
100
50
Т=338°К ЛРс = 1 000 Па
: . і % \ 3 4
т, с
Рис.4. Кінетика сушіння листового азбестового матеріалу нерівно мірної структури
1 - Н=4-10 -V, 2-6-10 Зм; 3-8- Ш~3м; 4- 1(М(Им.
/Аналогічні дослідження комбінованого фільтраційного сушіння проводилися з листовими капілярно- пористими колоїдними матеріалами різної структурної модифікації при різних температурних та гідродинамічних режимах. Результати цих досліджень для целюлози та макропористого кірголіну с представлені відповідно на рис.5 та рис.6.
На відміну від азбестового матеріалу нерівномірної структури приве дені об'екти характеризуються рівномірною мікроканілярною структурою, що відновиию иідзеркалюс'іься на кривій кінетики сушіння, а саме відсутній у мовний період механічного витіснення вологи при створенні перепаду тисків. Кінетика процесу характеризується наявністю значного першого умовного періоду. Другий умовний період мас місце при досягненні вологості близько 40-45%.
(0о? м/с % A кі la
as
О:
00.
О
Г^.
О
rv
О
со.
о
m3
о
Рис.5. Кінетика сушіння целюлспи Т = 323К,ЛРс= ЮкІІа. Н= 1.5-10-3, м; 1 - АР=Г(т); 2 - W=f(i:); 3 - 00=Г(т').
do, м/с W, % ДР. кПа 1П LOq
о:
ю
О
lO
О
LO
СчН
LO
О
o„
СЛ
о.
U5
О.
1-0
Рис.6. Кінетика сушіння макропористого кірголіну. І - AP=f(x); 2 \V=t(i); 3 - 0>=і(т).
Узагальнення досліджень проведено відповідно до модемі кінетики процесу сушіння в першому і другому умовних періодах, що базується на диференційних рівняннях матеріального балансу та кінетики процесу.
Для опису кінетики сушіння в першому періоді використовуємо залежність:
(2,
де \\'Д\'о- біжуча та початкова відносна вологість матеріалу, % (масових); г - час сушіння, с: /. - товщина матеріалу, м; а та а - кінетичні коефіцієнти. Дане рівняння справедливе для всіх досліджуваних нами капілярно пористих колоїдних матеріалів різної структурної модифікації (відносна похибка не перевищує ±10%).
Кінетичні коефіцієнти а та а визначаються на основі екеперимен тальних даних. Кінетичні коефіцієнти а, що -залежать від параметрів процесу, були визначені для різних режимів сушіння та узагальненні за допомогою емпіричної залежності :
а= А'І* ЛРс'п, (3)
де Л коефіцієнт, Т- температура профільтровування, °С, ЛРс -величина перепаду тисків, встановлена для сухого матеріалу, кПа.
Для азбестового матеріалу нерівномірної структури ця залежність матиме вигляд:
а = 1.55 -10 6 • дрОЗ’І. (4)
Відповідно для макропористого матеріалу: .
а = 2.37 • 10 3 • і0'505 ■ ЛРс0Л24 . (5)
Тоді кінетичне рівняння для першого умовного періоду записується у вигляді залежності:
= 1 - А • 4" - АР"1 • х • е~а'х . ( 6)
Для другого умовного періоду кінетики процесу використано модифіковане рівняння:
у^р І = ехр(-К • х) = е*р(-К • N • х) , (7)
де \У, \Укр, \УР відповідно 'значення біжучої, критичної та рівноважної вологості; К -коефіцієнт сушіння, 1/с;
яке дозволяг розраховувати загальний час сушіння пологого об'єкту до рівноважної вологості, коли відомі величини \Укр та Ткр:
Для розрахунку загального часу сушіння для азбестового матеріалу нерівномірної структури залежність (8) має вигляд:
Дане рівняння забезпечує розрахунок загального часу сушіння ±10%. Наводяться результати досліджень кінетики сушіння азбестових матеріалів нерівномірної та рівномірної структури комбінованим фільтраційним ме тодом нрн періодичному режимі фільтрування. Такий метод дозволяє знизити енергетичні затрати на створення АР або при одинакових енергетичних затратах підвищити продуктивність сушильного відділення у декілька разів. При реалізації такого процесу зростає загальний час сушіння, але зменшується час фільтрації та енергетичні затрати в порівнянні з комбінованим методом при безперервній фільтрації. Основні енергетичні показники даного та традиційних методів сушіння приведені в таблиці.
П'ятий розділ прнев'ячений порівняльним дослідженням традиційних методів сушіння з комбінованим фільтраційним для оцінки кінетичних та енергетичних показників. Результати показують, що застосування комбінованого фільтраційного процесу при використанні теплової енергії 14 випромінювання (при спалюванні природною і азу ) дозволяє, су ттєво зменшити їх. Приведена методика проведення досліджень та схеми експериментальних установок.
На основі результатів досліджень розроблена конструкція сушарки, що схематично зображена на рис.7.
(8)
_____ \Уо-\ур _
\\о ■ 1.55- ТО 6 ■ • АРс0-371 - е 193 г
К • \у„ - 1.55 • 10 6 - ^-38 • АГс0-371 • (Г193 *
•(1 + 231б(\У- Щ)) . (9)
Таблиця
ПОРІВНЯННЯ КІНЕТИЧНИХ ТА ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПОКАЗНИКІВ
МАТЕРІАЛ Звичайне фільтраційне сушіння Сушіння нри 14-нагріванні Конвекгипне сушіння Комбіноване фільтраційне сушіння безперерв. Комбіноване фільтраційне сушіння період.
Т, с £ Qo, _кДж кг н20 с ІОо, -іїДж-і кг Н?С> Г, с ідо. _кДж_-. кг НгО Т, £ Qo, _кДж_л кг НгО т, с І (Зо, _кДж_. кг І.'гО
Т=338К, ДРс=ІкПа Т.=338К Т=338К.'си=1 м/с Т=338К ДРс=1кПа Т=338К. ДРс-ІкПа Кц=0.5
Азбестова тканина Н=4 мм 400 6177 1260 14158 2100 34512? 402 3606 520 3647
Т-338К АРс=2кІІа Т=338К Т=338К, о>=1 м/с Т=338К ДРс=2кПа Т=338К, ДРс=2кПа Кц=0.25
Азбестояа тканина Н-10 мм 1080 63000 5000 163381 7200 500229 1100 35384 1300 14115
Т=338К _Г=338К, 6)= 1м/с Т-338К ДРс=40кПа Т=338К,ДРс=40к1Іа Кц=0.5
Азбестовий картон Н=8 мм 1500 19870 3000 13944 5300 380785 1260 10596 1140 7435
Т=338К АРс^ІОкПа Т=338К Г=338К,а>=1 м/с Т=338К АРс=10кПа
Целюлоза Н=0.5 мм 270 13580 1440 31081 1380 43478У 270 7648
1
4 12
/
11
г~т~т
і
5 а
з
10 7 6 9 2
Рис.7. Конструкція сушарки безперервної дії
І верхній, 2 нижній корпуси; 3,4 - верхні камери; 5,6 - нижні камери; 7 перфорована плпта; 8 - суцільна плита; 9,10 - патрубки; 11 газові
пальники; 12 - вологий матеріал.
Сушарка складається з двох частин: верхньої о корпусу 1 та нижнього
2. Верхній корпус розділений на секцію 14 -нагріву 3 з газовими
пальниками 11 та секцію 4. Камера 5 нижнього корпусу перекрита суцільною плитою 8, а камера б перфорованою плитою 7. Через патрубки 9. і 10 камера 6 під'єднюється до системи розрідження.
Вологий матеріал 12, розмішений на металічній сітці, піддається 14 нагріву у першій секції сушарки та подасться у другу, де нагрівається продуктами горіння. Одночасно відбувається профільтровування теплоносія через шар матеріалу з винесенням вологи завдяки системі розрідження. Наявність двох секцій дозволяє створювати різні перепади тисків в залежності від вологості матеріалу.
1. Розроблено новий спосіб комбінованого фільтраційного сушіння з ІЧ-нагрівом, який приводить до значної інтенсифікації тешшмасообміну і
ВИСНОВКИ
да'зво.'їж: епюрні и малої абаршні сушильні агрегати з високоефективним використанням теплової енергії.
2. Безперервне комбіноване фільтраційне сушіння з 14 нагрівом листових капілярно пористих колоїдних матеріалів ч’рі’шомірлої структури дозволяє зменшити енергетичні втрати та інтенсифікувати процес в порівнянні зі:
-- звичайним фільтраційним сушінням відповідно в 1.7-2 та 1.2-1.3
рази;
конвектившш в 9 та 4 7 рази;
ІЧ-сушінням в 4 та 4-5 рази.
Застосування періодичного комбінованого фільтраційного сушіння приводить до зменшення енергетичних затрат на створення перепаду тисків в 2.1-3.6 рази в порівнянні з безперервним комбінованим процесом.
3. Встановлено, що безперервне комбіноване фільтраційне сушіння листових капілярно пористих колоїдних матеріалів рівномірної мікроструктури дозволяє ішененфікувати процес в 5 -7 раз з одночасним зменшенням енергетичних затрат в 1.4 20 раз порівнянні зі звичайним 14 та колективним сушінням; періодичне сушіння дозволяє зменшити затрати в
2 3 рази та інтенсифікувати в 1.2 1.5 раза в порівнянні з безперервним.
4. Отримані гідродинамічні та кінетичні залежності безперервного і періодичного комбінованого фільтраційного методу для розрахунку часу сушіння та втрат напору на процес. .
5. Розроблена математична модель ііроцееч сушіння досліджуваних матеріалів та виконана її експериментальна перевірка на адекватність. Запропонована методика розрахунку апарату.
6. Запропонована схема конструкції промислової сушарки безперервної дії, яка реалізує комбінований фільтраційний метод, матеріали передані на ВАТ ’’Львівкартонопласт” та ВАГ ’’Світанок” для впровадження.
Основний зміст дисертаційної роботи викладений в наступних публікаціях:
1. Ханпк Я.М., Білецька Л.З., ІСрсловецькші О.М. Особливості процесу фільтраційного сушіння у разі інфрачервоного нагріву матеріалу // Хімічна промисловість України, ІС., 1996, "МЗ. С.19 21.
2. Хангас Я.М.,Білецька Л.З.,Креховецькин О.М. Фільтраційне сушіння газопроникних матеріалів з комбінованим підведенням тепла.// Науковий
вісник. Збірник науково-технічних праць. Вип.3.1. • Львів, УкрДЛТУ.
1995. С. 101-103.
3. Ханик Я.М.,Білецька Л.З.,Кременецький о.М. Шляхи інтенсифікації процесу фільтраційного сушіння.// Вісник ДУЛИ". Хемія, технологія речонин та їх застосування. Збірник науково технічних праць. Вин.285. -Львів, 1995. С .92-93.
4. Ханык >1.11., Атаманюк В.М., Билецкая Л.З. Непрерывный процес фильтрационной сушки ленточных і азопроннцаемых материалов при наличии усадочных явлений. // Тепломассообмен - ММФ 96 Минск,
1996. -С.25-27.
5. Y. Khanik, V. Atamaniik. I,. Biletska. Hydrodynamic and mass transfer in filtration drying process of chemical fibres. // XV Ogolnopolska konferencja naukowa inzynierii chcmicznej і procesowej. Materialy konferencyjne. Tom II. Wymiana riepla. adsorpeja. suszenic Gdansk, 1995, s.266-268.
6. Хаиик Я.М.. Біленька Л.З., Денис Р.В. Комбіноване фільтраційне сушіння // Тези доповідей IX міжнародної конференції "Удосконалення процесів та апаратів хімічних, харчових га нафтохімічних виробництв", м.Одеса, 1996, С.ЗЗ.
7. Спосіб сушішш газопроникних матеріалів //Ханше Я.М., Білецька J1.3., Атаманюк В.М. И Патент України №10879а // Офіційний бюлетень "Нромнслопп рч ясність” К.. 1996 - №4.
SUMMARY
Biletska L.Z. The combination flJtrntion drying of capillary porous colloidal materials.
The thesis for Cand. Tech. Sri. decree by specialization 05.17.08 - Processes, machines and apparatus of chemical and oil chemical productions, State university "Lviv politechnic", Lviv, 1996.
We presented seven arcticles where the theoretical and experimental investigation questions of the cappilary-porous colloidal materials combination filtration drying were considered. The results of drying and humin layers hydrodynamics investigations and processes dynamic and kinetic were presented. It was found the analitical relations for the calculations the head lost and process time. The results of combination filtration drying investigation in periodical regime of filtration for uniformly porous materials were considered. It was compared the tradition methods drying and combination filtration drying method (continuos and periodical filtration regimes) energy expenditures. The
combination filtration drying apparat construction which works in continuous regime was proposed.
АННОТАЦИЯ
Билецкая Л.З. Комбинированная фильтрационная сушка листовых коллоидных кагпшярно пористых материалов.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук но специальности 05.17.08 - процессы, машины и аппараты химических и нефтехимических производств. Государственный университет "Львовская
политехника", Львов,1996.
Защищается семь работ, в которых расмотренны вопросы теоретических и эксперимент альных исследовании процесса комбинированной фильтрационной сушки листовых капиллярно-пористых коллоидных материалов. Представлены результаты исследования гидродинамики сухого и влажного слоя, динамики и кинетики и установлены аналитические зависимости для рассчета потерь напора и времени проведения процесса. Приведены результаты исследования комбинированной фильтрационной сушки материалов равномерной структуры в периодическом режиме фильтрации. Дается сравнение энергетических затрат па процесс сушки традиционными методами и комбинированным фильтрационным (непрерывный и периодический режимы фильтрования). Предложена конструкция сушарки непрерывного действия, которая реализует- данный метод.
Ключові слова: комбіноване фільтраційне сушіння, фільтраційне сушіння, 14 паї рів, кінетика процесу сушіння.
Шдп. до друку 2$ *<> . Формат 60х84*/І6 .
Папір друк. № 2. ОАс^друк. Умов.друк.арк.**5 Умов.фаро.-відб. Умовно-видав.арк.
Тираж гоп прим. Зам. <69. Безплатно
ДУЛП 290646 Львів-ІЗ. Ст.Бендери. 12_________
Дільниця оперативного друку ДУІП Львів, вул. Городоцька, 28В
-
Похожие работы
- Исследование влияния термообработки на структурно-механические свойства листовой фибры
- Тепломассоперенос в процессе сушки заготовок крупногабаритных фарфоровых электроизоляторов
- Совершенствование процесса сушки мицелия в производстве нистатина
- Вакуумная сушка капиллярнопористых коллоидных материалов при конвективных способах подвода тепловой энергии
- Сушка полотенных материалов в установках барабанного типа
-
- Технология неорганических веществ
- Технология редких, рассеянных и радиоактивных элементов
- Технология электрохимических процессов и защита от коррозии
- Технология органических веществ
- Технология продуктов тонкого органического синтеза
- Технология и переработка полимеров и композитов
- Химия и технология топлив и специальных продуктов
- Процессы и аппараты химической технологии
- Технология лаков, красок и покрытий
- Технология специальных продуктов
- Технология силикатных и тугоплавких неметаллических материалов
- Технология каучука и резины
- Технология кинофотоматериалов и магнитных носителей
- Химическое сопротивление материалов и защита от коррозии
- Технология химических волокон и пленок
- Процессы и аппараты радиохимической технологии
- Мембраны и мембранная технология
- Химия и технология высокотемпературных сверхпроводников
- Технология минеральных удобрений