автореферат диссертации по машиностроению и машиноведению, 05.02.03, диссертация на тему:Автоматизация проектирования и исследования пневматических приводов и систем
Автореферат диссертации по теме "Автоматизация проектирования и исследования пневматических приводов и систем"
В1ННЩЫШЙ ДЕРЖАВНЫЙ ТЕШ1ЧМЙ УШВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
РГЗ од 2 3 ИЮН 1497
Коваленко Олексавдр ОлоксШовин
АВТОМАТИЗАЩЯ ДОСЖДЖЕННЯ ТА ПРОЕКГУВАНШ ПНЕВМАТИЧНИХ ПРИВОДШ ТА СИСТЕМ
Спец!алыйсть 05.02.03 "Системи привод! в"
АВТОРЕФЕРАТ дисэртащМ на здобуття нанкового ступеня кандидата техяГчних наук
В1ННИЦЯ - 1997 /Ь
Дисертац1сю е рукопис.
Робота виконана в Национальному техн!чному ун!верситет1 Укра1ни "Юйвський пол!техн!чшй !нститут" на кафедр! "Пдропневлюавтоматики та г!дравл!ки".
Науков! кер!вники: доктор техн!чних наук, професор ЧКАЛОВ Валер!й Васильович доктор техн!чних наук, професор ЯХН0 Олег Михайлович
0ф1ц!йя! огоненти: доктор техн!чних наук, професор ЛУР'е 31нов!й Якович кандидат техн!чних наук. ПАВЛШ Володимир Миколайович
Пров!дна орган!зац!я: Ав!ац!йний науково-техн!чний комплекс 1м. О.К.Антонова. мШстерство машинобудуваннл в!йськово-нромислового комплексу i конверсП УкраТни, м. Кейв
1*01 1997 р. о
Захист в!д(5удеться " ' " 1997 р. о годин!
на зас!данн! спвц1ал!зовано1 вчено! Рада К 10.01.02 у В1н-ницькому державному техйчному ун!верситет! за адресою: 286021. м.В1нниця, вул.Хмвльницьке шосе. 95.
3 дисертац!ен> южна ознайомитися в 61СШ отец! ВЛГУ. за вказаною адресою. . ,
Автореферат роз!сланий " ' 1997 р.
Вчений секретар спвц!ал!зоваш1 вчено! Ради >Д%<Ъ Дер!бо О.В.
- 3 -
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальн1сть. Склада! сть та суттева нел!н!йн1сть пневма-тичнит приводив та систем (ППС) I робочих процес!в (РП). що в них в!дбуваються, обумовлюють значн! витрати часу та ресурс! в на проектування. особливо при експериментальн!й доводи!. До гйдвищення якост! ШС. суттевого скорочення стро-к!в 1х доел! дже пня 1 впровадаення може привести використання САПР, що Шдтвердкуеться досв!дом 1нших галузей техн!ки.
Застосування !снуючих САПР стримуеться двома основными: проблемами: в!дсутн1стю ефективного 1 над!йного способу представления математияних моделей (ММ) ППС для САПР та нв-спромокн!стю !снуючих САПР виконувати весь спектр проектних огорац!й (ПО) досл!дження та оптимального проектування ППС.
Тому створення засоб!в, що дозволйли б виконувати весь комплекс ПО анал!зу I синтезу ППС у склад! сучасних високо-ефективних САПР е актуальною задачею.
Метою роботи е розробка рацЮнальних метод! в розрахунку, проектування та моделюванни роботи ППС та !х елемзнт!в у склад! сучасних високоефективних САПР. Для I! реал!заа!1 розв'яз^ш ряд питань, з яких на захист виносяться:
1) спо&!б представления ММ ППС для САПР у виг ляд! екв! валентно! схеми;
2) чисельн! ММ Ш та типових еле мент! в ППС: дроселювання газу, наповнення/спорояснвння емкост!. пост!йних та зм!нних пневматичних опор!в I емкостей, розпод!льник!в, трубопроводов, пил!ндр!в, клапан!в I т.!н., а також Ш об'ект!в:
3) залежн!сть коеф!ц!ента витрат опору в!д сп!вв1двшення тиск!в на його вход! та виход!, чисел Де, Рг, пе I т.!н.;
4) реал!зац1я дай САПР ШС таких ПО, як розрахунок опти-мальних допуск!в. анал!з найг!ршого випадку, багатовар!ант-ний анал!з та можливост! комб!новашго використання ПО, як шпвредн!й розрахунок сталого стану, результата якого прий-маються як початков! дам каступного розрахунку динам! ки; розрахунок частотных характеристик з попвредньою л!нвариза-ц!ею системи; побудова частотних характеристик методами спектрального анал!зу результат!в розрахунку динам!ки: приз-начення оптимальних допуск! в з анал!зом найг!ршого випадку:
5) реал!зац1я методу гйдвищення точност! розрахунку ви-
х1ддах характеристик ППС для чисельного метода 1нтегрування з! зм1нним кроком;
6) настройка чисельних метод!в !нтегрування на предмету область за рахунок оптимального вибору ряду констант !нтег-рування та системи одиниць;
7) Ейдсистема граф!чного вводу !нформац!1 про об'ект з автоматичною побудовою його опису на вх!дейй мов! САПР;
8) чисельн! ММ та результата! досл1дження I оптимального проектування об'ект!в: пнввмог!дравл!чного приводу перем!-щення форм для лиття: пневматичного цифрового виконавчого приводу; пневматичного сл!дкуючого приводу.
Наукова новизна робога.
1. Розроблена методика представления ММ ППС для САПР у вигляд! екв!валентних схем. за якою створен! чисельн! моде л! робочих процес!в. елемент!в ШС 1 об'ект!в проектування.
2. Виконано пор!вняння ММ РП в ППС за критер!ями точнос-т!, обчислювальних витрат, сталост! обчислювального щюцесу.
3. Визначена залежн!сть коеф!ц!ента витрат пневматичного опору в!д сп!вв1дношення тиск!в на його вход! та виход!.
4. Реал!зований метод п!двищення точност! розрахунку ви-х!дних характеристик ППС для чисельного методу !нтегрування з1 зм!нним кроком.
5. Шдвищена стал!сть чисельних розрахунк!в та зменшен! обчислювальн! витрати за рахунок оптимального вибору ряду констант !нтегрування та системи одиниць.
6. Створена пЗдсистема граф!чного вводу !нформац!1.
7. Визначен! показники якост1 об'ект!в та оц!нений вплив на них основних параметр!в шляхом моделювання 1х роботи у склад! САПР. Сформульован! ! розв'язан! задач! параметрично1 оптим!зац11, призначення оптимальних доцуск1в та анал!зу найг!ршого випадку.
Практична пТннТсть робота. Розроблена методика представления ППС дае можлив!сть проводити 1х досл!дження та проектування у склад! сучасних високоефективних САПР, з викорис-танням усього комплексу проектних операц!й по одн!й ММ.
Системний Шдх!д до розробки метод!в розрахунку. моделв>-вання та оптим!зац11 ППС дозволив реал!зувати 1х як окремий модуль САПР. Завдяки дрийнят!й форм! представления об'екта I
способу систематизацП данних, у склад! САПР може працювати безпосередньо проектувальник, що суттево пЗдвищуе ефектив-гйсть самого пронесу проектування.
Реал!зап!я роботи. В процес! виконання робота: проведено донаповнвння системи allted функц! ональними залежностями 1 ММ компонент, що використовуються при проектуванн! ППС, опрацьовано практичв! рекомендацП з побудови NM I настрою-вання чисельних метод!в. Cnoclö представления. ММ, констанги чисельних метод!в !нтегрування в!дпрацьован! при проектуван-вй об'ект!в ! доведен! до р!впя промислово! експлуатац!!.
Досл!дження режим!в роботи ППС та Ix оптимальнв проектування склали основу трьох науково-досл!дних роб!т, результата: яких використовуються п1дприемствами-замовниками.
Система allted використовуеться в учбових процесах в НТУУ "КШ" та в ряд! !нших в!дчизняних та заруб!жних закладах, зокрема 1 для досл!дження та проектування ШС.
АгтпобяпТя роботи та ттублГкяпГТ. Основн! результата ! положения дисертацП допов! дались 1 обговоршались на науково-техн!чних сем! нарах кафедри г!дропнввмоавтоматики та г!драв-л!киНТУУ "КШ", науково-техн!чних конференц!ях. За матер!а-лами дисертац!йно1 роботи опубл!ковано 12 друкованих роб!т, з яких статтей - 4, тез допов!дей - 8.
Структура та об'ем лисертап! I. Робота складаеться з введения, п'яти глав, заключения, списку використано1 л!терату-ри та додатк!в. М!стить 148 стор!нок машинописного тексту, ! люстрована 84 рисунками 1 13 таблицями. Список л!тератури включае 96 найменуванпь.
ОСНОВНИИ 3MICT РОБОТИ
у ввеэтенттг обгрунтована актуальйсть розглядувано1 теми, поставлена ц!ль I визначен! задач! роботи.
В nennt ft глав! розглянут! метож досл!дження та проектування ШС I зроблено висновок про нвобх!дн!сть використання при цьому САПР.
На п!дстав! проведеного анал!зу способ! в представления об'ект!в досл!даення в сучасних САПР ! алгоритм! в автомати-зованого формування Ix ММ, визначений перспективний cnoclö представления ММ ШС для САПР - екв!валентна схема.
Властивост! компонент екв!валентних схем визначаються
зм!пними на 1х полюсах. в якост! яких вибран!: масова нитра та газу, пот!к тепла, абсолюта! тиск та температура газу. В табл.1 наведен! чотщж вида лШйпих типових компонент, сформованих як можлив! вШюшсння м!ж вибраними основними зм!нними. Приклад побудови ММ пневматично! системи у вигляд! екв!валентно! схеми представлений на рис.I.
Таблиця I-
Тшюв! компонента пневматичних систем
Тип зм!нно1 вид р!вшшня Тип схеми
пневматкчпа тешюва
Е = и(г)
J iJ = их) —
С 1 = С--с с сИ 1 1 С | - С
С = °'ио
Наведена загальна характеристика об'ект!в досл!дження: привода перем!щення литтьових форм; пневматичного цифрового виконавчого приводу (рис. 2); пневматияного сл!дкуючого приводу. Обгрунтована доц!льп!сть 1х досл!дження у склад! САПР з використанням набору традиц!йних та перспективних НО.
В лруг!й глав! розроблен! I представлен! у форм!, що найб!льш повно в!дп:ов1дае використовувашм алгоритмам форму-вання та розв'язання чиселышх ММ, ММ тшових елемешЧв ППС: пневмоопор!в, розпод!льник!в. трубопровод!в, цил1ндр!в, за-поб!жного, зворотнього та родукц!йпого клапан!в I тЛн.
Проведена пор!выяльна характеристика ряду моделей нрот!-кашм газу через шювмоопори з метою визначення оптимально! за точн!стю, обчислювальними витратами та стал!сттю процесу чисельного !нтегрування. Визпачепо, що коеф1 ц! ент витрат Ц е складною функц1ею в!д сп!вб1дношошш тиск! в па його вход! та виход! Р, чисел Не, 1'г, We I тЛн. Тому для п!двищення точ-ност! моделей запропоновано визначати Ц як
ц = р.0- (А + л.р), (1)
Рп.Та
< ! « II! I < | 1 'Л ' ¡: ■
I
(1 ( 1 * 1 * ; I ,< я í Н( ) I '■
Í ч < (.Г
В)
Сдр 1д 2д
Еда
Сдп
Ст2
4яр 6т1
—
Ета
Стп
ст
Сет
Рис. 1. Приклад побудови вкв1валентно! схвми пнввматично! сиатвми.
> 1 т.
- ;—1 ' 1 и.
н л
////г 1—
р1
А
у.
р2
■А
С
А
рэ
А
„
<
рс
15
пк.
Рис. 2. Схема пневматичнога цифрового виконавчого приваду.
да ц0 - немодиФ1коване значения коеф!ц!ента витрат. А I в - пост1йн1 для конкретного опору коеф!ц1енти. що врахову-ють геометричн! особливост! та умови прот!кання газу, значения яких були визначен! в результат! вир!шення оптим!за-Щйних задач I становлять: .¿=1.243, в=-о.35 для р!вняння Сен-Венана та Ванцеля; -^1.318, в=-о.43 для р!вняння !зотер-м!чного процесу; >1=1.151. В=-0.25 для р!вняння Прандтля.
Чисельна ММ пневмоопору побудована у вигляд!
В якост! першого р!вняння системы (2) використовуеться
або
с =
о, о,
Р-Т'Р^Р^Рг.Т),
при р2/р1 = 1; при 1 > р2/р1 > Ркр; при р2/р^ р^,
при р2/р1 = 1; при 1 > р2/р1 > р^; при Р2/Р^
(3)
Для другого р!вняння використана залезквйсть q = ср.с.г.
в наведених залежностях (2),..., (5) позначено:
(4)
(5)
2к
ДТ(к-1)'(Р-1
2(к-1)/к 2/к (к-1)/к (к+1)/к
Ф2 ~Р,
'Р2
^(Р^Рг.Т)
& .2(к+1 )/к "КГ'Ркр
-щ-'Рг'^- Рг} ; Р2ГР1'Г; = Р1'
Р1 = «пср^р^); Рвх = ^Рт^'Рвх^'
Ркр =
р2 = шиКр^.р'^); Рвих = ^СРга^'Рвшс^"
Т = тах(Тт1п,Г ); Г
' ГВ1, при рВ1 > рвих;
Твых' л** Рвх < Рвих' рв1,рвих - абсолюта! тиски газу, в1дпов!дно, на вход! та виход! опору; твх'тпах ~ абсолюта! температуря газу, в!ддо-в!дно, на вход! та виход! опору;
Чисельна математична модель пнввмоемкост! мае вигляд
с = ТЛ(Р,У,Т); я = /2(р,У,Т) + дт, (6)
т
до с = ^ с^ - сумарн! масов! витрати газу, який надходить з'=1
по и каналам; Ч ~ - сумарний тепловий пот! к. що вно-3=1
ситься з газом; <7Т - тепловий пот!к через ст!нки, що визна-чаеться по формул! Н'ютона:
= а А (Т - Тс) ей, (7)
Пегае р!вняння системи (6) представленв у форм!
0 = су + % ~ СТ' де с - масова витрата газу, що надходить в пнввмоем-
к!сть, а с - масов! витрати газу, в!дпов!дно, на
зм!ву об'ему, тиску та компенсац!ю зм!ни температури, як!
визначаються з р!вняння стану газу.
Друге р!вняння системи (6) мае вигляд
да я - тепловий пот!к, що переноситься з газом I вкзна-чаеться р!внянням (5); Чп I чъ -теплов! потоки, що витрача-ються, в!дпов!дно, на зм!ну внутр!шньо1 енерг!! та на роботу I визначаються першим законом термодинам!ки; чт - тепловий пот!к на теплов!ддачу (7).
Для забезпечення можливост! розрахунку сталого стану по т!й же ММ, що й для розрахунку динам!ки, компонентне р!внян-ня полост! запропоновано автоматично модиФ!кувати I = с-оа/аг =» 1 = с. >и .
о о о ф о'
де - ф!ктивне значения параметру компоненти сф = С-е, е - малий параметр, оптимальне значения якого для типових ШС визначено експериментально ! дор!внюе близько ю-6 в систем! одиниць кГ.см.с.
Чисельн! ММ решти типових елемент!в ППС (розпод!льник!в. трубопровод!в, шШндр!в. запоб!жного, зворотнього таредук-
- ю -
ц!Иного клапан!в та îh. ) побудован! на баз! розроблених ММ пневмоопору та пневмоемкост!.
В пэет!й глав! по запропонован!й методиц! побудован! та описан! ММ об'ект!в досл1 дження. Вс! вони представлен! у ви-гляд! екв!валентних схем !з використанням компонент, що описан! в глав1 2. Для пневматичного сл!дкуотого приводу ММ по-будована з використанням розроблено! Шдсистеми граф!чного вводу 1нфошац!1.
В четвеотТй глав! для кожного об'екта проведена !денти-Ф!кац!я розроблених моделей та виконано 1х всесторонне доел! даення. Визначен! показники якост! та 1х залежн!сть в1д параметр!в. Для прикладу, на рис.3 наведен! результата доел! дження впливу радиального зазору на характеристики пневматичного цифрового приводу ! статичн! та частотна характеристика сл!дкуючого привода, побудован! гйсля обробки результат! в розрахунку динам! ки.
В п'ят!й глав! представлен! результата: параметрично1 оптим!зац!1 та розрахунку оптамальних допуск! в ! анал!зу найПршого випадку об'ект!в. Наведен! результата пор! вняння р1зних метод!в оптим1зац1Х та використовуван! ц!льов! функ-ц!1 та обмеження. Розроблена та описана методика виконання проектно1 операц!! призначення оптамальних допуск! в для систем з нелШйною залежн!стн> вих!дних характеристик в!д пара-метр!в. Результата оптам!зац!! та розрахунку оптамальних допуск! в на параметри сл!дкуючого приводу приведен! на рис.4.
Заключения м!стить висновки по робот!
0CH0BHI ВИСНОВКИ ТА РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ
1. В результат! виконання робота створена САПР ШС, яка реал!зована як Шдсистема ШШ allted, призначеного для проектування р!знор!дних динам!чних систем. Це дало можлив!сть скоротити час розробки САПР ШС та ефективно проектувати та проводили всесторонн! доел! дження у склад! САПР як окремих ШС, так ! систем, в як! ШС входять як складов! елементи.
2. Вфективвйсть створеио1 САПР ШС забезпвчена сл!дуючими факторами:
- розроблена методика представления ММ ШС для САПР у ви-гляд! екв!валентних схем. Спос!б дозволяе оперативно ! в на-очн!й форм! будувати ММ р! зного ступеня складност!, гнучко
Рис. 3. Резулътати досл1джвння пневматичних привод ib.
лит
1.ИЧМ1
А
V
/
и
и 1.м< г.ьаи
Т1*
«) Й! 30.
го
ю.
1 г? зз 5ГТ4
«геи ятер»ц«
ъ—гт—з—П
гоыер шаг!
4^21
П Я ЗГЯ 53
чисто гим^га
П-1-П—Г
н гастр нага
РЕЗУЛЬТАТЫ РАСЧЕТА ДОПУСКОВ
ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
Параметр
ВЕТТА. ОС АиА.ОС К1.0С КР.ОС
Номинальное
значение %
0.32920000420+01 +- 10.083
0.85200000060+00 +- 1.663 0. 50500001300+00 +- 3.926 0.91300000100+00 +- 18.294 АНАЛИЗ ХУДШЕГО СЛУ НАЙДЕННЫХ ЗНАЧЕНИЯХ
ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
Выходная ха- Номинал Допустимое Верхний предел Нижний предел
рактеристика отклонение, % абс X абс %
ОУББЕНОО 0.3139Е+02 +- 5.00 0.3233Е+02 3.15 0.2961Е+02 -5.66
ЯЕБРПМЕ 0.1571Е+05 +- 20.00 0.1918Е+05 22.07 0.1493Е+05 -4.96
Допуск
абс
+- 0.33193236400+00 +- 0.14168766600-01 +- 0.19826326300-01 +- 0.1670242220Б+00 ЧАЯ ПРИ ДОПУСКОВ
го I
Рис. 4. Результата парамвтрично! оптим1зацП (а) та розрахунку оптимальних дапуск1в (б)
зм!нювати стугйнь !деал!зац!1 ! враховувати 1ндив!дуальн! особливост! та умови роботи об'ект!в доел!дження;
- розроблена 61 бл! отека чисельних ММ РП (прот!кання газу через оп!р, наповнення/спорожнення пневматичних емкостей, термодинам!чн1 процеси). на баз! яких побудован! ММ ШС та 1х елемент!в у вигляд! екв!валентних схем;
- чисельн! ММ РП та елемвнт1в ШС забезпечен! захистом в!д зриву обчислень, дають можлив1сть будуватиодву загальну для вс!х проектних операц!й ММ, легко модййкуються та до-повгадаться проектувальником, що забезпечуе швидку адаптац1ю САПР до нових умов та запоб!гае II моральному стар! пню:
- розроблена Шдсистема граф!чного вводу !нформац!1 з автоматичною побудовою опису об'екту на вх!дн!й мов! САПР;
- розширений спектр ПО САПР ШС за рахунок реал!зац!1 розрахунку- оптимальних допуск! в. анал! зу найг! ршого випадку, багатовар!антного, спектрального та статистичного анал!з!в;
- забезпвчена можлив!сть комб!нованого використання ПО: розрахунок сталого стану, результата якого приймаються як початков! для настушюго розрахунку динам! ки; розрахунок частотних характеристик з попередньоюл!неаризац1еюсистеми: розрахунок частотних характеристик гйсля обробки методами спектрального анал!зу результат!в розрахунку динам!ки; при-значення оптимальних допуск!в з анал!зом найг!ршого випадку;
- реал!зований метод гйдвищення точност! розрахунку ви-х!дних характеристик ШС для чисельного метода !нтегрування з! зм!нним кроком;
- проведена настройка чисельних метод!в на предаетну область вибором констант !нтегрування та системи одиниць.
4. Розроблен! методика, ММ РП та елемент!в ШС, а також ПО САПР ШС були використан! для проектування реальних р!з-нопланових приводив: пневмог!дравл!чного приводу перем!щення форм для лиття, пневматичного цифрового виконавчого приводу та пневматичного сл!дкуючого приводу.
5. Проектування ! доел! дження ШС у склад! САПР дозволяе п!двищити як1сть проекту I зменшити об'ем натурних випробу-вань за рахунок попереднього анал!зу характеристик системи та розрахунку II оптимальних параметр!в. РекомендацИ по параметрам ШС I режимам !х функц!онування використовуються
- 14 -
п!дщжемствами-виробниками при проектуванн! нових вирой!в.
Основн! положения ! результата: дисертацП викладен1 в наступних роботах:
1. Чкалов В.В., Коваленко A.A., Ящук П.Ф. Проектирование пневмогидравлического ударного устройства в составе САПР // Гидропривод и гидропневмоавтоматика: Респ. межвед. науч. -техн. сб. - 1989. - Вил. 25. - с.17-23.
2. Коваленко A.A., Войтко А.Ф. Расчет оптимальных допусков систем гидропневмоавтоматики в составе САПР // Тез. докл. респ. конф. "Проектирование. производство и эксплуатация жидкостно-газовых систем современных воздушных судов и авиационной наземной техники". - Киев, 1989, с.28.
3. Чкалов В.В., Сухоносов А.Ф., Коваленко A.A., Алексеев B.D. Автоматизация проектирования систем гидропневмоавтоматики // Тез. докл. научи. - техн. конф. "Гидравлика и гидропневмопривод машин, автоматов и промышленных роботов в машиностроении". - Киев, 1990, с.13.
4. Чкалов В.В., Сухоносов А.Ф., Алексеев B.D., Коваленко A.A. Автоматизация проектирования гидропневмоприводов // Тез. докл. XIII респ. научн. - техн. конф. "Реология гидравлически сложных сред и гидропневмопривод в машиностроении". - Киев, 1991, с.62-63.
5. Чкалов В.В., Коваленко A.A. РзсчВт оптимальных допусков параметров элементов гидропневмоавтоматики в составе САПР // Гидропривод и гидропневмоавтоматика: Респ. межвед. науч. - техн. сб. - 1991. - Вил. 2?. - с.15-21.
6. Коваленко A.A., Омельченко Н.И., Эрастов Е.В. Автоматизация проектирования пневматических приводов и воздушных систем самолбтов // Тез. докл. III научн. - техн. конф. "Проектирование, производство и эксплуатация систем гидропневмопривода, гидропневмоавтоматики, гидропневмомашин и их компонентов" - Киев, 1993, с.20-21.
7. Чкалов В.В., Сухоносов А.Ф., Коваленко A.A. Использование ПРАНС-ПК в учебном процессе // Сб. тез. мвквуз. научн. - метод, конф. с мекдун. участ. "Высшее техническое образование в новых социально-экономических условиях"- Красноярск, 1994, с.180.
8. Коваленко 0.0. Оптимальне проектування пневмог!драв-
л!чного приводу перем!щення форм для безопочного лигтя // Тез. доп. наук. конф. мол. вчених "Машинобуд1вник 96". -КШв. 1996. с.10.
9. Коваленко 0.0. Проектування пневматичного цифрового виконавчого приводу у склад! САПР // Тез. доп. наук. конф. мол. вчених "Машнобуд!вник 96". - КиТв, 1996, с.10-11.
10.. Коваленко 0.0. Проектуванняпневматичного сл!дкуючого приводу з м!кропроцесорним управл!нням у склад! САПР // Тез. доп. наук. конф. мол. вчених "Машинобуд!вник 96". - Юйв.
1996, с.11-12.
11. Коваленко А.А. Численные математические модели течения газа через пневматические сопротивления для САПР // Деп. в УкрИНТЭИ 04.03.1997, Д223-У197.
12. Коваленко 0.0., Яхно О.М. Розробка чисельно1 матема-тично1 модел! пневматичного опору для САПР // В!сник ВП1 -
1997. - Ji 2. - 4 с.
Особистсй вне сок. В роботах, що ощгбл! кован! у сп!вав-торств!, пошукачев! належать: розробка моделей пневмог!драв-л!чного ударного пристрою та проведения чисельних доел! вдень (I). реал!зац!я методу гйдвищення точност! розрахунку вих!д-них характеристик для чисельного метода !нтегрування з! зм!нним кроком (2), розробка чисельних моделей ППС (3), розробка гйдсистеми граф!чного вводу !нформац!1 (4). метод ви-значення апроксимац!йно1 залежност! для нел!н1йних систем та реал!зац!я процедура розрахунку оптимальвих доцуск!в на па-раметри ППС (5), розробка моделей елемент!в кондиц!ювання пов!тря (6), методика проектування ППС у склад! САПР (7), розробка та тестування чисельних моделей опору (12).
Abstract. Alexander A. Kovalenko. Pneumatic Actuators and Systems Computer-Aided Engineering and Research. Manuscript. Thesis for a Candidate of Technical Sciences Degree in speciality 05.02.03 "Systems of Drives". Vinnytsia State Technical University, Vinnytsia, 1997.
The main principles and results of the thesis:
- method of representation of pneumatic actuators and systems (PAS) in the form of equivalent circuits for Computer-Aided Engineering (CAE) systems;
- mathematical models of the working processes, of the
- 16 -
basic elements of PAS and of the design objects;
- dependence of the pneumatic restriction discharge coefficient vs balance of pressures on it terminals;
- making available for PAS CAE such design features as optimal tolerances assignment, worst case analysis, multiva-riant analysis as well as combine using of design features;
- increasing calculation accurateness of PAS outputs;
- results of objects research and optimal design with CAE
Аттотяггття. Коваленко А.А. Автоматизация проектирования и
исследования пнвматических приводов и систем. Диссертация на соискание уч8ной степени кандидата технических наук по специальности 05.02.03 "Системы приводов". Винницкий государственный технический университет, Винница, 1997.
Основные положения и результаты работы:
- способ представления математических моделей ППС для САПР в виде эквивалентных схем;
- математические модели рабочих процессов, типовых элементов ППС и объектов проектирования;
- зависимость коэффициента расхода пнвматического сопротивления от соотношения давлений на его входе и выходе;
- реализация для САПР ППС таких проектных операций как расчбт оптимальных допусков, анализ худшего случая, многовариантный анализ, а также возможности комбинированного использования проектных операций;
- повышение точности расчёта выходных характеристик ППС для численных методов интегрирования с переменным шагом;
- результаты всестороннего исследования и оптимального проектирования объектов в составе разработанной САПР.
КлгочопГ плова: пневматичн! приводи та системи, елементи пневматичних привод!в та систем, робоч! процеси, екв!валентна схема, автоматизац!я досл1даення та проектування, система автоматизацИ проектування.
-
Похожие работы
- Энергосберегающие пневматические приводы технологических машин
- Пневматические приводы технологических машин при нештатных ситуациях
- Обоснование рациональных параметров пневматических приводов исполнительных механизмов железнодорожного транспорта
- Высокоскоростные адаптивные пневматические приводы технологических машин
- Разработка и исследование следящего пневматического исполнительного устройства для автоматизации процессов нанесения покрытий
-
- Материаловедение (по отраслям)
- Машиноведение, системы приводов и детали машин
- Системы приводов
- Трение и износ в машинах
- Роботы, мехатроника и робототехнические системы
- Автоматы в машиностроении
- Автоматизация в машиностроении
- Технология машиностроения
- Технологии и машины обработки давлением
- Сварка, родственные процессы и технологии
- Методы контроля и диагностика в машиностроении
- Машины, агрегаты и процессы (по отраслям)
- Машины и агрегаты пищевой промышленности
- Машины, агрегаты и процессы полиграфического производства
- Машины и агрегаты производства стройматериалов
- Теория механизмов и машин
- Экспериментальная механика машин
- Эргономика (по отраслям)
- Безопасность особосложных объектов (по отраслям)
- Организация производства (по отраслям)
- Стандартизация и управление качеством продукции