автореферат диссертации по технологии материалов и изделия текстильной и легкой промышленности, 05.19.04, диссертация на тему:Разработка принципов проектирования и трансформации базовых форм одежды.
Автореферат диссертации по теме "Разработка принципов проектирования и трансформации базовых форм одежды."
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ЛЕГКОЇ ПРОЖЯОВОСТІ УКРАЇНИ
Р Г Б ОД
І 3 ‘'АГі 191-5 правах рукопису
АРЦЕВА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 687.016
РОЗРОБКА ПРИНЦИПІЗ ПРОЕКТУВАННЯ ТА ТРАНСФОРМАЦІЇ БАЗОВИХ ФОРУ ОДЯГУ
Спеціальність 05Д9.С4 "Технологія швейних виробів"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Киї в-1996
Дисертація є рукописом.
Робота виконана у Державній академії легкої промисловості України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук,
доцент Сушан А.Т.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
професор Іспірян Г.П., кандидат технічних наук, доцент Андрієнко В.М.
Провідна організація: Український науково-дослідний
інститут швейного виробництва.
Захист відбудеться " £~ " І99бр. в -УО годин
на засіданні Спеціалізованої Ради Д 0І.І7.С2. при Державній академії легкої промисловості України по адресі:
2520ІІ,м.Киї в-ІІ,вул.Немировича-Данченко,2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії легкої промисловості України.
Відгуки на автореферат у двох примірниках,затвердженних печаткою,просимо направляти до Спеціалізованої Ради.
Автореферат розіслано " <2£/ ” 1996р.
Вчений секретар -
Спеціалізованої Ради
доктор технічних наук,професор Коновал В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.Сучасні вимоги,пов’язані з насиченням ринку >варами народного споживання і розвитком підприємств легкої про-гсловості,набувають особливого значення.Велика роль у вирішенні їх питань належить швейній галузі,яка повинна забезпечити зростян-і випуску одягу при більшій різноманітності асортименту і підви-!ННІ якості виробів.
При переході підприємств на самостійні розробки нових моделей іягу і зменшення ролі Будинків моделей як проектуючих організацій, іжливим фактором забезпечення якості швейних виробів е удоскона-іння технології процеса проектування одягу,який заснован на прин-іпі застосування базових конструкцій.Якість базових конструкцій слушне використання методів їх побудови і перетворення є рішучим жтором забезпечення якості посадки готового виробу на фігурі лютий.
Теоретичні і експериментальні дослідження у цьому напрямку проїдяться у багатьох науково-дослідних і вищих учбових закладах Росії України.Ще у 50-х роках почалася робота,яка передбачав проведення ілізації конструкцій для розробки мопелей одягу масового виробниттт-
і.Багато досліджень по вдосконаленню методів проектування базових інструкцій,визначенню величин оптимальних конструктивних парамет-св виконано під керівництвом проф.Коблякової 0.Б.Питання удоско-ілення технології процесу проектування нових моделей одягу,а також ікористання ЗОТ вирішуються в ДАЛПУ.
Проте,до цього часу проектування базових конструкцій/ЕК/ зали-зється трудомістким,тривалим процесом,що призводить до використанні застарілих конструкцій з накопиченними помилками моделювання, з пов»язано з відсутністю універсальної методики одержання ЕК для іягу різного асортименту,нема рекомендацій по використанню чи пе-5творенню конструкцій одягу одного асортименту чи об ему до іншого, і/часні методики конструювання одягу спрямовані на проектування кон-грукцій окремо до кожного асортименту від початку до кінцевого ре-деьтату.Відсутня єдина методологія рішення конструкторських задач, *і визначають поняття видів креслень конструкцій,їх змісту і послі-івності отримання.
У з’вязку з гтим необхідно впровадження розвитку принципів типо-ого проектування систем моделей на основі базових конструкцій,виз-зчення складу і змісту базових конструкцій,а також створення реко-
мендацій по їх розробці і трансформації.
Головна мета дисертаційної роботи полягає у розробці принципів мінімізації базових конструкцій за умовою забезпечення максимальної різноманітності видів і форм одягу,реагуючих на коньюкту-ру ринку.
Ціль дисертаційного дослідження припускає рішення таких задач
- створити структурно-логічну схему процесу типового проектування нових моделей одягу;
- встановити класифікаційні ознаки базових конструкцій і побу
дувати алгоритм процеау їх отримання; '
- нормалізувати якісні і кількісні параметри основних констру тивних ознак;
- розробити механізм трансформації БК за нормалізованими пара метрами;
- підготувати методичні рекомендації щодо використання розроб ленкх принципів у промисловості.
Об<ектом дослідження є існуюча в умовах Будинків моделей і швейних фабрик система розробки і підготовки базових конструкцій для проектування швейних виробів різних асортиментних видів.
Методологічна основа роботи.Для дослідження за поставленою метою у роботі використан метод проектно-типологічного підходу пру проектуванні асортименту одягу,методи математичної статистики,методи експертних оцінок,функціонально-вартостний аналіз.
Научна новина роботи полягає у тому,що вперше з нових теорем них позицій системно охарактеризован процес отримання базових коне рукцій.Подана універсальна послідовність розробки ЕК для будь-якої асортиментного виду олягу.Проведена нормалізація конструктивних г раметрів,які використовуються при розробці ЕК.
Теоретичне значення дисертації полягає у наступному:
- поглиблюються сучасні погляди на технологію процесу проекту вання одягу,на проїтес пошуку і прийняття проектного рішення при р( робці нових моделей;
- створюються передумови поетапного формування ЕК з умовою з? безпечення якісних показників на кожному етапі;
- забезпечується розширення варіантності одержання БК за рахі нок різноманітних сполучень нормалізованих параметрів.
Практичне значення результатів роботи складається з слідуючої
- систематизації ЕК,необхідних підприємству для забезпечення проектування потрібного асортименту одягу,що скорочує лекальне го<
ідарство експериментальних цехів і звільняє додаткові виробничі ющі;
- скорочення періоду проектної розробки нових моделей,збіль-іння кількості розроблених моделей і забезпечення їх різноманіт-істі на ринку;
- використанні нормалізованих параметрів при одержанні ВК,що двищує якість виготовляемої пролукці ї;
- забезпеченні швидкої зміняємості моделей і обіговості коштів т використанні нової технології процесу типового проектування.
Апробапія роботи .Основні положення і висновки по роботі допоралися і отримали позитивну оцінку на научних семінарах кафедри юектування одягу,научних конференціях професорсько-викладацького :ладу і молодих вчених ДАЛПУ та на художнь-технічній раді АТЗТВТШФ 'країна" в І99І-І996 роках.
Результати роботи використовуються також у учбовому процесі у опійному курсі та в методичних вказівках до лабораторних робіт.
Виконан розрахунок економічної ефективності від впровадження ізультатів дослідження на АТЗТВТШФ"Україня".
Структура і обсяг роботи.Дисертаційна робота складається з тупу,п’яти розділів,висновків,списку основної використаної літе-.тури ІС2 найменувань і додатку.Зміст дисертаційної роботи викла-іно на І#8 аркушах машинописного тексту,19 малюнків,19 таблиць,
! схем.Основні положення роботи викладені в 5 публікаціях.
ЗМІСТ РОБОТИ.
У вступі обгрунтована.актуальність теми дослідження,зазначена та і задачі роботи,виявлена наукова новина і практична значимість .ержаних результатів.
У пертому розділі проведем аналіз структури сучасного процесу юектування одягу промислового виробництва і на його основі вивчено подальше спрямування удосконалення методів розробки крес-«ь конструкцій і їх використання.Проведен аналіз видів робіт,що конуються при проектуванні одягу на підприємствах різного типу робництвя показав,гао пі роботи забезпечують рішення слідуючих пі в задач:
- пошук художнього рішення;
- пошук конструкторського рішення;
- пошук технічного рішення.
[яліз научно-практичних розробок щодо удосконалення методів пошуку
конструкторського проектного рішення показав,що вони спрямовані на розробку не одиничних моделей,а на серійне проектування нових моделей одягу. .
Основним видом конструкторських робіт є побудова креслень лекал. Аналіз видів креслень і вихідних даних,які забезпечують їх побудову показав,що велика безсистемна різноманітність креслень викликає необхідність проведення досліджень з метою визначення єдиної методології і послідовності їх одержання,систематизації за видами і призначенням.Зроблен висновок про необхідність проведення оптимізації конструктивних параметрів одягу,що дозволить створити єдиний інформаційний простір у галузі планування оптимального асо] тимента швейних виробів,тому що накопичений досвід у процесі коне: руктивного опрацювання нових моделей одягу у ручному режимі не може бути перенесеним в САПР без систематизації і оптимізації.
Аналіз технології процесу проектування одягу дозволив створити структуру процесу конструктивного опрацювання проекту нової моделі одягу/рис Л/ ,яка показує послідовність виконання конструкторських робіт і види одержаних і використаних документів.Стрілка • т показана наявність структурних зйвзків і методичне забезпеченні між окремими елементами структури.Виявлено,що методологія переходу від структурної схеми конструктивного устрою виробу до базової конструкції забезпечена частково і потребує подальшоі розробки.
По наслідках проведеного аналізу літературних джерел сформульовані задачі і визначен напрямок і методи дослідження.
У другому розділі обумовлюються методи і засоби рішення лада’ визначених у першому розділі.Зроблен аналіз методів щодо формування асортименту одягу,який відбувається у вигляді неперервного циклічно розвинутого процесу,що характеризує відповідні етапи його розробки і функціювання.
Для забезпечення формування асортименту одягу використовують ся методи проектно-типологічного підходу.З використанням цих мето дів розроблена структурна схема проектування раціонального асорти менту одягу.Аналіз методів рішення конструкторських задач відповідно з розробленою структурною схемою,дозволив виділити напрями роботи для їх виконання,які показані у структурній схемі рішення конструкторських задач при проектуванні одягу/рис.2/.
Аналіз зовнішньої фор- ь - - 1 Принципова схнма конструкції N — - -1 Габаритне креслення
ми моделі по ескізу V У
-—І
Аналіз можливих варіантів побудови креслеє
Аналіз первинної конструкції
Розробка кі? цевих лекал
^ Первинний зразок [і
Кінцевий зразок Ж
Кінневі лекала ’Ж на баз.розмір
Креслення градації лекал
структурний зв язок
повне методичне забезпечення
часткове кетодичне забезпечення
РисЛ* Структура процесу конструктивного опрацювання проекту одягу.
Рис.2. Структурна схема рішення конструкторських задач при проектуванні одягу.
•'"'■л і.дуючим етапом роботи став аналіз асортиментних ознак одягу, кі подані v літературних джерелах у вигляді класифікацій.Викорис-ання правил теорії комбінаторики дозволило розрахувати загальну ількість ознак.характеризуючих одяг.Внаслідок використання мето-v експертних оцінок та апріорного ранжування факторів було вияв-ено їх значення при проектуванні базових конструкцій одягу.Резуль-ят анкетування спегііалістів галузі позволив визначити ,до якого йду інформапінного забезпечення належать досліджені ознаки:умовно-остійного,умовно-змінного чи разового,що визначило можливість їх одальшого використання при формуванні бази даних при проектуван-і БК.Зроблен висновок о необхідності формалізації параметрів кон-груктивних ознак з метою визначення оптимальної кількості базових онструкцій.Розроблена структурна схема кодування БК по конструк-ивним ознакам,яка дозволить конкретно визначити вид базової конст-укгіії для складання формалізованого запису конструктивних рішень, эким чином виділені три групи конструктивних ознак,які визначають иди базових форм одягу і характеризують слідуюче:
- розміри фігури людини;
- асортиментні види одягу;
- конструктивний устрій та об'ємну форму одягу.
озроблена послідовність побудови цих базових форм,яка подана алгоритмом пронесу проектування розгорток базових конструктивних лементів/рис.З/.
Згідно з алгоритмом,розробка базових конструктивних елементів ЕКЕ/ виконується поетапно у залежності від вихідної інформації а нормалізованих конструктивних параметрів.Цей процес забезпечен ^тематичними моделями проектування розгорток ЕКЕ та їх функпіо-їльною залежністтга від складу конструктивних параметрів.
Базові конструктивні елементи складаються з таких розгорток:
Рп - розгортка початкової фпрми,
МИ?с ММ? и ГШ Ли/н; гіПр - f (Rp, ПгНи.)}
э Рф - розгортка поверхні манекена чи фігури людини,
Пмін. - додаток мінімальний на вільне дихання,
Рз - розгортка зовнішньої форми,
Рис»3. Алгоритм пронесу проектування базових конструктивних елементів.
МИр^ІІП? ими Пт; ПіїЬНР^ПщПт}-
в Птм - долэток на товшу пакету матеріалів,
Ро - розгортка об'ємної форми,
ИМ? ^ ИМр Іі МП По;\]№р = | (РъПшъПщПо);
5 По - податок на раціональну об'ємну форму, чким чином,процес проектування базових конструкцій подан як ба-этостуленевик,кожний перехід якого вія однієї розгортки ДО іншої гворює багато варіантів конструктивного рішення по кожній ознаці.
Пні,.. _Пти. [)__ По - Г) Пм
Я “І
Рт, ~г* Р»і -£г- ~Йг Ро,- ^ «К;
Для формування блоку вихідної інформапії і функціювання мате-атичних моделей БКЕ проведені роботи по формалізації конструктивах параметрів.
У третьому розділі виконана нормалізація конструктивних пара-еррів,якх складають класифікаційні ознаки базових конструкцій ля жіночого одягу.У перлу чергу було обумовлено параметри,які изначають розміри фігури людини,що базується на ОСТ 17 226-81 Вироби швейні,трикотажні,міхові.Типові фігури жінок.Розмірні оз-чки для проектування одягу.",який встановлює кількість типових ігур жінок,прийнятих у промисловості як базові при проектуванні пвих моделей одягу.
Слідуючим етапом роботи їлодо нормалізації конструктивних па-эметрів було визначення видів нормалізованих додатків,які вико-истовуються при проектуванні одягу /рис.4/.
П = Пмін.+ Птм + По + Пм,
е Пмін. - мінімально-необхідний додаток,
Птм - додаток на товщу пакету матеріалів.
По - додаток на раціональну об’ємну форму,
гм - додаток модельний,
ерпі три складові відносяться до групи параметрів,які підлягають
Рис. 4.
ормалізації.Внаслідок аналізу досліджень,проведених раніше різни-и авторами,було встановленого середнє значення ГІмін. для базово-
0 розміру /І§4-9б-І04/ дорівнює І,5см,яке можна прийняти за оити-альне.
Аналіз асортиментних видів одягу показе в,що кожний швейний иріб характеризується додатком на товщу пакету матеріалів.Значен-я цього додатку залежить від виду матеріалів,їх властивостей і кладу пакету внутрішніх і зовнішніх шарів одягу.Аналіз і дослід-ення типових пакетів матеріалів,властивих виробам жіночого асортименту, дозволив виконати систематизацію одягу за пакетом матеріа-ів.згідно з якою було визначено вісім асортиментних підгруп.Моралізація Птм здійснювалась за допомогою порівняльного аналізу роз-зхункових та експериментальних значень додатків по кожній асорти-ентній підгрупі одягу.Визначені нормалізовані значеня Птм пода-
1 в табличній формі.зручної для практичного використання.Внаслі-ок дослідження варіантів сполучення різних видів одягу при одноясному вживанні визначено чотири асортиментні групи,що забезпечують оптимальні комфортні умови і тепловий баланс одягу.Нормалі-овані параметри Птм за асортиментними групами складають інформа-ійне забезпечення другого етапу пронесу проектування базових кон-трукттій.
Слідуючий етап робот - нормалізація конструктивних параметрів изначаюших раціональну об’ємну форму одягу,таку форму,яка при мі-імальному об’ємі забезпечує максимум комфорту при експлуатації дягу.З цією метою був проведем аналіз існуючих конструкцій різ-их силуетних і об’ємних форм одягу і значень додатків на вільне блягання по лінії грудей.Внаслідок аналізу виділено чотири види б* ємної форми:нульова/0/,мала/М/,середня/С/,велика/В/.Встановле-а частість належності величин додатків для кожної об'ємної форми, яксимальні значення полігонів частостей належності цього парамет-у /По/ визначили його оптимальні значення/рис,5/.
З метою забезпечення ергономічних вимог,висунутих до базових онструкпій.та поліпшення якості посадки готових виробів на фігу-т люпини було проведено дослідження по визначенню раціонального озподілу додатку на вільне облягання по ділянкам конструкції: пинка,пройма і перед.Для цього був проведен обмір креслень і ле-ал жіночих виробів різного асортименту,розроблених на підприємст-
^4,
03
0.6
оя
А2
тлу.
А
■ ✓ г~* 1 —«—
в/
В Ю
а/. -для прилеглої об'ємної формі б/ -для напівприлеглої - " -в/ -для прямої - " - .
Полігони частостей конструктивних параметрів!
Умовні позначення Назва об’ємної форми Величина По, см
С !!!ільноприлегла 0,0
М Прилегла ?.Г
С Напівприлегла 4.С
в Пряма б.С
Рис,5.Нормалізація конструктивних параметрів об'ємної форми.
вах України.Одержані значення дозволили встановити варіанти процентного розподілу додатку на вільне облягання по ділянкам конструкції і частість їх належності для кожної об'ємної форми.Була встановлена лінійна графічна залежність між додатком загальним /По/ і додатками по ділянках конструкцій/По,Ппр,Пп,Пспр/,що показано на малюнку 6.3а допомогою методу вирівняних точок визначені імперич-ні формули лінійних залежностей:
У> = С,23 X - 0,14; де У* - додаток по спинці/Пс/,
У2 - 0,5 X + С,І; де Уі - додаток по проймі/Ппр/,
Уз = 0,27 X - 0,14; де Уз - додаток по переду/Пп/,
У4 = 0,5 X - і,о; де У4 - додаток на поглиблення
пройми/Пспр/.
На підставі одержаних результатів розроблена номограма для визначення значень конструктивних параметрів для виробів типового конструктивного устрою з втачним рукавом,яка має велике практичне значення при розробці нових і перевірці існуючих моделей одягу.
Нормалізовані значення конструктивних параметрів забезпечують процес одержання FK відповідно розробленому алгорітму.
В четвертому розділі визначен механізм трансформації розгор-ток за встановленним значенням нормалізованих параметрів.Внаслідок аналізу існуючих засобів завдання і методів побудови розгорток за основу при розробці механізму трансформації ЕКЕ прийняті методи побудови креслень деталей одягу з плоских розгорток,при проектуванні яких застосовуються методи обчислювальної математики.З метою геометричної модіфікації розгорток вибран метод афінного переут-ворення контурів.
Для розробки механізми трансформації базових конструкцій з використанням метода площинного перетворення розгорток були виконані такі роботи:
1. вибір членування плоских розгорток поверхні;
2. вибір конструктивних точок,що забезпечують якість розгорток при трансформації;
3. визначення точної орієнтації конструктивних точок в системі взаємозв’язаних осей координат;
4. визначення напрямку векторів пересування конструктивних точок.
Для виконання цієї роботи за первинну була прийнята розгорт-ка поверхні манекена жіночої фігури базового розміру /Іф4-96-ІС4/
8
6
А
2
О
8
6
ч
2
0
8
6
4
2
О
8
б
4
2
О
Пс,си
■
.. І-’’" ■■ ■> — . . д,.. П,
П.сн з
2 Н 6 8 Ю Ч
Ппр,ен
Цг/і
2 * 6 8 Ю 12
ПП'См
- .
•
■
■ • ■ « —1^ . \ , Цеп —
14 6 8 Ю 12
Пспи, сп
П, см Пс, сн Пщ си Па, си Псяг СИ п, сн
ґ йі оУ аг йі 1
а аґ 1.1' а* (о' г
3~ 0.7 1-І 0.6 </ "з
4~ 09 2І Л8 2.0 А
5' и~ /8 <{ М У
£ ІЬ лі її 4 і е>
7 1.5 А Є іл >
8 І-І ■9-І 2.0 4~е 8
СХЕМА ПОРИПУВАННЯ
&іапрщь
П.сн
І Ч Ф 8 10 її
Рис . 67 Графіки залежностей і номограма для визначення величин конструктивних параметрів Пс,Ппр,Пп,Пспр
від заданої величини П.
з типовим членуванням деталей конструкцій одягу.При такому членуванні конструкції виділено 22 конструктивні точки,які забезпечують іеретворення лекал в процесі трансформації.Внаслідок аналізу принципу переміщення точок,що використовується при градації лекал,були визначені напрямки трасформації,щодо побудови базових конструкцій.
З метою уточнення векторів переміщення була проведена експериментальна робота,яка передбачала побудову креслень конструкцій з різними вихідними даними за видами асортиментних груп і об^ємної £орми.Внаслідок дослідження розроблена загальна схема переміщення конструктивних точок для одержання БКЕ.
Результати роботи подані у вигляді методичних рекомендацій по ю трансформації базових конструктивних елементів.
У п’ятому розділі визначені результати проведення апробації иетодичних рекомендацій на прикладі виробів жіночого |сортименту в умовах АТЗТВІП$"Україна".Були одержані базові конструкції жіночих какетів напівприлеглої форми/рис.7/.Виготовлені зразки одержали позитивну оцінку фахівців.
Проведено економічне обгрунтування доцільності впровадження результатів дослідження за допомогою застосування методів функціо--іально-вартостного аналізу/ФСА/.Співвідношення функцій конструктора у сучасному та пропонованому процесі проектування базових конструкцій з подальшим відтворенням їх у нових моделях дає підставу захувати зменшення витрат часу на проектну підготовку виробницгва в 65/ь до 19/5 від загального терміну,при забезпеченні достатнього різноманіття асортиментних видів одягу згідно з потребами ринку.
Загальні висновки по роботі. ’
1.На основі аналізу сучасного процесу проектування одягу встановленого перспективним напрямком забезпечення якості готових виробів на швейних підприємствах є вдосконалення технології процесу лроектування одягу.
2.Розроблено алгорітм процесу отримання базових конструкцій, який упорядковує конструктивні ознаки асортименту щодо формаліза-дїї,визначає їх інформаційне навантаження у межах алгорітму і створює умови для поетапного одержання розгорток базових конструктивних элементі в.
Вихідний розмір Асортиментна група Об’ємна форма
164-96-104 1 X ф і? 0 М в
креслення первинної розгортки,
креслення розгортки базової конструкції жіночого жакету напівприлеглої об'ємної форми.
Рис,". Трансфррмування базової конструкції жіночого одягу.
3.Проведена систематизація асортиментних видів жіночого одягу по ознакам товщини і складу типових пакетів матеріалів.Встановлено чотири асортиментних груп одягу та визначені нормалізовані значення додатків/Птм / для кожної групи.
4.Проведена нормалізація додатків на створення раціональної об'ємної форми,що дозволило встановити чотири види об/ємної форми з інтервалом додатку між ними,що дорівнює 2,Осм.Встановлено лінійну залежність між додатком на об'ємність форми/По/ та його розподілом по ділянкам конструкції /Пс,Ппр,Пп/,на підставі якої розроблена номограма для визначення значень конструктивних параметрів, що має велике практичне значення під час побудови і перевірки креслень конструкцій одягу.
5.Розроблено механізм трансформації базових конструкцій.Механізм трансформації є універсальним,тому що вперше дає можливість отримання креслень базових конструкцій для різних асортиментних груп і об'ємних форм одягу на основі єдинної первинної конструкції.
Встановленого для забезпечення роботи механізму трансформації ЕК нема необхідності створювати допоміжне програмне забезпечення,тому що вже існує математичне забезпечення методу геометричного перетворення площинних розгорток,яке використовується для градації лекал на кожному підприємстві.
7.Вирішена проблема забезпечення об’єму потреб підприємств
у базових конструкціях одягу різного асортименту,завдяки використанню єдиної площинної розгортки первинної форми базового розміру
і рекомендаціям з трансформації БК,що скорочує витрати часу на проектну підготовку виробництва у 8 разів.
8.Розроблено методичні рекомендації по трансформації базових конструкцій,які подані у формі,зручній для практичного використання як у ручному,так і у автиматизованному режимі проектування. Методичні рекомендації застосовано на підприємстві для розробки базових конструкцій жіночого одягу верхнього асортименту.
9.Ефективність від впровадження проведеного дослідження обумовлена скороченням трудоємкості конструкторських робіт,зменшенням матеріальних витрат під час забезпечення якості проектування. Умовний економічний ефект від впровадження дослідження при розробці однієї базової конструкції становить 36 млн.крб. в умовах підприємства.
За темою дисертації опубліковані слідуючи роботи:
1.0.0.Арцева,А.Т.Сушан.Вдосконалення методу трансформації типових конструкцій одягу.- "Легка промисловість",№3,І992р.-с-30,
2.0.0.Арцева.Систематичне взаємовідношення додатків в конструкціях одягу.- /Тези докладів 43-ї наукової та ІІ-Ї науково методичних конференцій професорсько-викладацького складу інституту.- Київ,І99Ір./.-с,9. .
3.Е.А.Артіева,А.Т.Сушан.Совершенствование метода трансформации типовых конструкпий одежды.-/Тезисы докладов 44-й научной и 12-й научно-методической конференции профессорско-преподавательского состава института.- Киев,КТИЛП,199<?г./
4.0.0.Арцева.Визначення класифікаційних ознак конструкцій одягу та їх параметрів для створення банку даних про ЕК./Тези докладів ювілейної наукової конференції професорсько-викладацького складу.- Київ, 1995р./,~с,9..
5.Ю.П.Депутат,0.0.Арцева.Нормалізація конструктивних параметрів жіночого одягу./Тези докладів наукової конференції молодих вчених та студентів ДАЛПУ,- Київ,1996р./. с.8.
РЕЗЮМЕ,
Арцева Е.А.Разработка принципов проектирования и трансформации базових форм одежды.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.19.С4."Технология швейных изделий". Государственная академия легкой промышленности Украины,Киев,1996г. Основные положения работы изложены в пяти публикациях.Работа содержит теоретические и экспериментальные исследования по совершенствованию технологии процесса проектирования одежды.
Определено,что отсутствие епиной методологии в определении и последовательности получения базовых конструкций одежды не позволяет повысить качество проектируемых изделий.
Разработан алгоритм процесса проектирования базовых форм одежды, который определяет информационное обеспечение для поэтапного получения разверток базовых конструктивных элементов.Проведена нормализация конструктивных параметров.Разработан универсальный механизм получения базовых конструкций одежды.Приведены данные по эффективности использования результатов исследования.
Artseva L. The deveelopment of creating and transforming of basis clothes forms prinsiples. The doctor of technical sciences degree work of 05.19.04 - clothes technology spesiality. The State Light Industry Academy of Ukraine. Kiev, 1996.
The work basis thesises are presented at 5 publications.
The theoretical and experimental research of the perffection of clothes desining is completed. It was determined that the methods of creating of the basic patterns are not indefinite.
The algoritm of process of creating the basis forms and the information provide for this process are developed. The construction sign is defined. The universal mechanism of creating and transforming of basic pattern is developed.
The resultes installation effisiency have been calculated.
-
Похожие работы
- Разработка методов эргономического проектирования мобильной формы и конструкции социально-ориентированной одежды для женщин, ожидающих ребенка
- Разработка исходной информации для формирования рационального гардероба и ассортимента детской одежды для школьников
- Развитие основ формирования качества при проектировании конструкций одежды
- Разработка методов комплексного проектирования комплектов взаимозаменяемых и трансформируемых предметов одежды
- Разработка технологии системотехнического проектирования детской одежды
-
- Материаловедение производств текстильной и легкой промышленности
- Технология и первичная обработка текстильных материалов и сырья
- Технология текстильных материалов
- Технология швейных изделий
- Технология кожи и меха
- Технология обувных и кожевенно-галантерейных изделий
- Художественное оформление и моделирование текстильных и швейных изделий, одежды и обуви
- Товароведение промышленных товаров и сырья легкой промышленности