автореферат диссертации по технологии, машинам и оборудованию лесозаготовок, лесного хозяйства, деревопереработки и химической переработки биомассы дерева, 05.21.05, диссертация на тему:Повышение эксплуатационных свойств ножей для фрезерования дерева технологическими методами

кандидата технических наук
Голова, Егор Иванович
город
Львов
год
1992
специальность ВАК РФ
05.21.05
Автореферат по технологии, машинам и оборудованию лесозаготовок, лесного хозяйства, деревопереработки и химической переработки биомассы дерева на тему «Повышение эксплуатационных свойств ножей для фрезерования дерева технологическими методами»

Автореферат диссертации по теме "Повышение эксплуатационных свойств ножей для фрезерования дерева технологическими методами"

••:•• ".і»-. “ІМЕНІ АІАПЕИІГА В. С."'ПОГРЕВШЖА '

. ' ‘ ■ • - -.*•. ;уг. > . «—. • *

Г' 5 00 21 РЕВ 1333

в а правах рукопису -

Г Л о В А ІГОР ІВАНОВИЧ

ПОЛИШЕННЯ КСПШТАЦІИВИХ ВЖТЩТЕ1 ВИЇВ Ш ФРЕЗЕРУВАННЯ ДЕРЕВИН ТЕХНОЛОГІЧН0НИ ЙЕТОИ

ч.

Спеціальність 05.21.05 - "Технологія і обладнання деревообробних підприємств*-деревинознавство"

АВТОРЕФЕРАТ дисертапі) на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук

ЛЬВІВ - 1992

Робота виконана на кафедрі деревообробного обладнання і інструменту Львівського лісотехнічного інституту імені акаде ка П. С. Погребняка ■ ^

Науковий керівник - кандидат технічних на

доцент Кірик к. Д. скишині опоненти - доктор технічних наук

професор Вабеи ю. І.

- кандидат технічних на: ДоаеНТ ЯКУбОЕСЬКШЇ А, І Провідне підприємство - Івано-Франківський ПК"

ЗаХНСТ ДИСерТаШІ ЕІДСУДеТЬСЯ " //? " ; 190? ї

' годин на засіданні спеціалізовано: вченої ради К.06В.29.02. У Лівівському лісотехнічному інститутуті їм. ака деміка П. С. Погребняка (290057, м. Львів, вул. Пушкіна. 103, з за’сідань).

З дисертацією ножна ознайомитись у бібліотеці Львівськог лісотехнічного інституту імені академіка ТІ. С. Погребняка.

Автореферат розісланий "/^5~ " С/4Ґ//Я 199^ р.

Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради

Носовський Т. і

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

актуальність тени. в меблевій і деревообробній ПРОМИСЛОВОСТІ все більш широке використання отримують багатоопераційні спеціалізовані верстати і лінії. Для зменшення кількості їх вимушених зупинок необхідно мати надійний інтрумєнт. у більшості верстатів ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ТОНКІ ФРЄЗЄРНІ ножі. Вони виготовляються з сталей марок ХбВФ і 8Х6НФТ. Твердість ножів згідно ГОСТ 6567-75 складає 57...61 НКСе.Стійкість ножів при фрезеруванні деревини твердолистяних порід у сучасних умовах виробництва, досягає 3... ч години. Втрати часу на заміну затуплених ножів займають згідно нормативних даних о. 5 години на одну фрє-зу зі вставними ножами. що значно впливає на продуктивність верстатів. . ’ '

існуючі технології зміцнення ножів вимагають складного'обладнання тону мають велику вартість, підеишують тільки твердість. знижуючи при цьому показники пластичності та в’язкості, більшість технологій не враховує умов фрезерування деревини РІЗНИХ порід і вологості. .

Виходячи із вишевикладеного. роботи направлені на підвищення стійкості ножів із застосуванням нових зміцнюючих техно--логій, які покращують їх Фізико-механічні властивості є актуальними. .

.МЕТА роботи - полягає в поліпшенні, експлуатаційних властивостей ножів для фрезерування деревини технологічними методами.

наукова новизна. Розроблено раціональні режими об'ємної термічної обробки з використанням позитивного впливу на ехсплуат таційні властивості ножів постійного магнітного поля і кріогенних температур. Встановлено вплив напрямку прикладання магніт-

кого поля, кого напруженноеті та температурі-; відпуску на Фізик механічні властивості ножів, показано, у вигляді математичнії: моделей, залежність ніж параметрами термічної обробки і показ никами затуплення ножів. Запропонований .комбінований епоси зміцнення ножів, який поєднує нагрівання високошвидкістним тен тям, пластичну деформацію, магнітну та кріогенну обробку, н, спосіб та обладнання для його здійснення отримані позитивні р: шення про видачу авторських свідоцтв. ■

Розроблена конструкція шпинделя, з допомогою якого можна поєднати операції заточки і доводки ножів без заміни абразивних кругів, конструкція захшена авторським свідоцтвом.

ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ. Показана доцільність використання маг нітноі обробки ножів. Встановлена раціональна напруженість постійного магнітного .поля при їх гартуванні і раціональна величина температури відпуску. На основі аналізу залежностей показників затуплення ножів запропоновано раціональний режим її термічної- обробки. Розроблені конструкції пристроїв для реалізації гартування ножів в постійному магнітному полі в умовах виробництва і пристрою для 'суміщення операцій заточки і доводки без заміни абразивного круга. -

_____ВПРОЕАДІЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛіЛїЕНЬ. Використання ноги

для. фрезерування-деревині: після гартування в пастівному, магнітному полі напруженістю в-600 .ка/м ■ : відпуску при ^атональній температурі з-мєнсує показники затупления в 1,4. .. 1,9 раз. захо-, ди по., покращенню експлуатаційних- властивостей ножі ь_впровад*-екі на-Івано-Франківському Ж львівсько! області та,на, експериментальній Фабрит “Зоря" БаяабаноЕського відділення інституту

ГіПРОЛІСПРОМ.

АПРОБАЦІЯ РОБОТИ. Основні положення роботи доповідались та обговорювались на науково-технічних конференціях львівського лісотехнічного інституту імені п. С. Погребняка, 1988, 1989 роках, на всесоюзній науково-технічній конференції в м. Києві в 1989 році, на республіканських науково-технічних конференціях у к. Львові 1989 р. і Івано-Франківську 1990 р. , Міжнародній конференції в н. Зволен (Словаччина) 1992 р.

Робота в повному об'ємі була обговорена на:

- науковому семінарі кафедри деревообробного обладнання та інструменту Львівського лісотехнічного інституту імені академіка п. с. Погребняка;

- засіданні кафедри деревообробного обладнання та інструменту львівського лісотехнічного інституту імені академіка п. С. погребняка в 1992 ропі.

Публікації, на основі результатів виконаних досліджень опубліковано а друкованих праць і отримано 4 позитивних рішення щодо видачі авторських свідоцтв.

Об'єм роботи, дисертаційна робота складається з вступу, п’яти розділів, висновків і рекомендацій, переліку використан-

ких джерел,___який містить 119 назв_____і додатків. Основний зміст

роботи викладено на .197 сторінках друкарського тексту при врахуванні 55 рисунків і 20 таблиць.

ОСНОВНИЙ ЗНІСТ РОБОТИ

у вступі обгрунтована актуальність теми, показана наукова новизна запропонованих рішень і дана коротка характеристика роботи в цілому з вказанням її практичної цінності.

в першому розділі проаналізовані операції підготовки Фрє-

зєрних ножів до роботи, а також особливості їх експлуатації. Розглянуті метоли і способи зміцнення робочих елементів, які можуть бути використані для покрашення експлуатаційних властивостей ножів для Фрезерування деревини.

На основі провєдєнного аналізу встановлено, іде покращити експлуатаційні властивості фрезерних ножів кожна на стадії їх виготовлення, а зменшити їх витрату при виконанні підготовки до роботи, визначена мета досліджень.

Виходячи з поставленної мети ставились такі завдання досліджень: ■

- вивчити існуючі технологічні методи покрашення експлуатаційних властивостей ножів;

- встановити можливість використання термічної обробки в маг-

нітному полі для покрашення властивостей ножів:

- дослідити структуру загартованих ножів після обробки різними тєкнологічними методами;

- дослідити Фізико-механічні властивості виготовлених ножів;

- встановити залежність експлуатаційної- стійкості ножів і їх Фізико-механічних властивостей від обробки технологічними методами:

- .р<хзро5і:ги_і- обгтзунтуу.й’ти режими .тєрніяноі.-п5Робки...к-ма.г;ніД£й.-_

му полі ножів для Фрезерування; __ ■

- заш&ояувати новий спосіб зміцнення плоских ножів і конструк-. цію пристрою для його здійснення:

-- -розробити КОНСТРУКЦІЇ пристр&ів-для-покрасенкя-йігрм’овкк -ножів на різник стадіях підготовки до роботи:-

- запропонувати Раціональну технологічну схему підготовки до

роботи ножів для фрезерування деревини; '

- - В ДРУГОМУ розділі розроблені режими термічно! обробки з

використанням магштного поля і приведений розрахунок тривалості нагріву заготовок ножів під час гартування.

Гартування в постійному магнітному полі підвищує Фізико-механічні властивості сталі ножів, від яких в значній мірі залежить експлуатаційна стійкість інструменту. Магнітне поле, яке накладається при гартуванні викликає зміни в термодинаміці, Кінетиці і механізмі мартекситного перетворення. В залежності від напруженості постійне магнітне поле змішує температуру початку (кінця) мартенситного перетворення е район більш високих температур за залежністю

ДМ(лМк) = +9. К^То +_5 (г^уУТо ^ ш

\ ^ У ІЇ' __

ДелМ(^М(^) - зсув температури початку (кінця) мартенситного пе-рєтворєнняи^ц^^^-різниця намагніченостей аустеніту і мартенситу при температурі початку (кіния) у -> а перетворення; Н - напруженість магнітного поля; То - температура рівноваги;

ч - теплота перетворення; К, Є - модулі відповідно об'ємної деформації і зсуву « - Фази;

- - 4-, (;0--- вівповідно-об-'емна—деформація—г--зсуз *--Фази; -•

УТ - об'ємна магнітострикція парапроцесу^- лінійна магнітострикція насичення.

Під дією магнітного поля також збільшується об'ємна швид--кість ■ мартенситногсг-перетворення 1 '

УМуА/о - ] | ) (2)

де~ 'Уч/^1 “ відношення об'ємної швидкості перетворення в магнітному полі до . об'ємної швидкості перетворення

о

без ньго; Укр - енергія утворення центру Феромаг-

—...... нітноі Фази (мартенситу) без магнітного поля; к -

постійна Бопьинана; Т - температура; I - намагні-‘ ченість к-Фази; Н - напруженість магнітного поля;

М - питома сила перетворення.

На початку мартенситного перетворення в магнітному полі мартенсити: кристали, що утворюються під дією крутного моменту розташовуються вздовж силових ліній за залежністю.

М748=-;кУ-Н'5шЄ,

! 3)

М

де йУ/сіб - крутний момент; іб - намагніченість насичення; V -' об'єм кристалу; Н - напруженість иагнітного поля;

0 - кут міх віссю кристалу і напрямком магнітного по-• ля. ’

Використовуючи вплив магнітного поля на процес мартенситного перетворення запропоновані нові режими термічної обробки. На відміну від використовуваного в практиці режиму термічної обробки гартування виконується в постійному магнітному полі, в залежності від необхідних Фізико-механічних властивостей сталі ножів додатково виконується відпуск при тій чи іншій температу-

рі. ............ —

Значний вклад в зміну властивостей ножів після гартування вносить тривалість їх нагріву під час гартування, теоретично визначити величину цього показника можна з рішення диферениі-

ального рівняння теплопровідності фур'є для необмеженої по довжині пластини . \ ■ '

де і - температура. °С; - тривалість часу, с; х - координа-

- та. н; а - коефіцієнт температуропровідності, м/с2

А ^

/Я - коефіцієнт теплопровідності. Дж/М-С‘°Сі с - питома теплоємність Дж/кг-'С; - густина, кг/м3.

Виходячи з рішення диференціального рівняння тривалість нагріву заготовок ножів під час гартування визначається як

(А®/- .«

Враховуючи, що 1. <х,т) = іс і нагрів виконується з поверхні необмеженої пластини товщиною 25?, вираз (5) приймає вид .

^й-/кгй ^УсоШ~)У'

(6)

Постійні ВІК визначаються . з рішення початкових і граничних умов

і(х,0)^(х)' . (7)

_____________дх:..........................._............-----------------

. 131

де і? - половина товщини пластини, м; бс - коефіцієнт теплообміну,

. Вт/(м2<с). -

Для практичного використання Формула (6) приймає вигляд

(10)

де 'Си ~ час нагріву заготовки ножа під час гартування, кв; к - половина товщини заготовки, нм.

для значного збільшення такого показника Фізико-механічних властивостей ножів як твердість, запропоновано між гартуванням і відпуском додатково виконувати їх кріогенну обробку.

Кріогенна обробка в залежності від температури охолодження

і завершення нартенситного перетворення дозволяє зменшити кількість залишкового аустеніту, і тим самим, збільшити твердість і зносостійкість матеріалу ножів.

на основі розглянутих способів зміцнення дереворізального інструменту нами запропонований комбінований спосіб зміцнення ножів, який полягає в одночасному швидкому нагріві, пластичній деформації і охолодженні поверхневого шару в магніному полі (рис. і)

запропонований спосіб здійснюється таким чином. Ніж і (рис. г) встановлюється на немагнітну підставку 5 і Фіксується в цьому положенні з допомогою сили магнітного притягнення до маг-НіТОПРОЕОДУ 3. зміцнення високошвкякіснин тертям немагнітним диском 2 поверхні ножа 1. При цьому колова швидкість диска по-

магніту разом з ножем відносно диска - 0.9 м/хе при одноразо-

вому врізанні диском - о, г мм. одночасно з нагрівом змінюється віявія тепла від зміцненого ножа вглиб теплопровідної підставки -б,—яка—через трубопровід 6 додатково охолоджуються—Рідким-азотом з температурою не визе - 195. в°С. Особливістю приведеного способу є тєі ідо постійне магнітне поле, яке створюється матушками ч- і магнітопроводом з. -накладається при виконанні всіх процесів термічної і кріогенної обробки, КРІМ ВІДПУСКУ.

В третьому розділі викладені методичні положення проведен-

РИС.. 1. Режим термічної обробки по комбінованому способу зміцнення дереворізального інструменту з сталі марки хбВФ:

.. — - термічна обробка без нагнійного поля; _

----- термічна обробка в магнітному полі:

М ~ пластична деформація.

ня експериментальних досліджень, дається опис експериментальної установки для гартування заготовок ножів в.постійному магнітно-

Рис._2. Схема здійснення комбіноїаного способу зміцнення деревоРізального інструменту: ~

' і - ніж; 2 - диск; 3 - магнітопровід; 4 - котУЕка; 5 -

підставка; 6 - трубопровід. - - . . - ■___

НУ ПОЛІ. . ■ - ... - - , . ,

: ' Для визначення показників Фізико- механічної характеристики фрезерного інструменту використовувались вимірювання макро-

і мікротвердості металу ножів з допомогою приладів ТК-2М і ІШТ-3. . . -• ■

дослідження структури матеріалу ножів після Різноманітних режимів термічної- обробки проводилось з допомогою мікрострук-ТУРНОГО методу.

Для виявлення впливу постійного магнітного поля, яке накладається в процесі гартування ножів, на їх стійкість проводились попередні стійкістні дослідження. Встановлено, то гартування в постійному магнітному полі ПІДВИЩУЄ стійкість ножів.

дослідження впливу Різноманітних Факторів термічної обробки на параметри ножів проводились з використанням повноФактор-ного В-плану другого порядку. Змінювалась напруженість постійного магнітного поля, що накладається в межах 0... аоо іса/м, величина температури відпуску юо. ..Его"С і Фактичний шлях Фрезерування 1375. .. 6675 м.

дослідження впливу різноманітних Факторів обробки на затуплення ножів при фрезеруванні деревини дуба проводшіиись на верстатах ФС-1 і СФ4-1А.

Фактори, які контролювались: радіус закруглення різальної

кромки, глінійне вкорочення леза і знос по задній грані ножів. Визначення параметрів затуплення проводилось з допомогою методу зліпків. ■ ■

__________В четвертому розділі приведені результати експериментальних досліджень. Отримана залежність Фізико-механічних властивостей ножів від Факторів термічної і кріогенної обробки, в залежності від напруженості постійного магнітного поля, яке нак-лада£іьса.—з&ільшусться макро^^_міКЕотвеЕДхсть.-.Фр-езераопй_інстг.. румєнту. При гартуванні ножів в постійному магнітному полі над- . руженістю більше 400 кА/м їх накротвердість становить 63,о... 64,-0 НйСе, в той час як оброблені ПРИ ТЄРІМЧНІЙ обробці без ньо-

го. мають твердість 61,5 НЕСе. Мікротвердість ПРИ ЦЬОМУ

збільшу-

ЄТ-СЯ 3 641 ДО 1145 МПа. Охолодження ПРИ кріогенній оброби: ДО НИЗЬКИХ температур збільшує макротвердість фрезерних НОК1Б на 5, с : 6. о одиниці НКСе і підвищує мікротвердість металу ножів

де- :с ГПа. Відпуск при температурі 220°с зменшує ' те&рдість до

59, 5 НКСє. Зміни величини мікротвердості в залежності від величин;: температури відпуску не спостерігалось. Найбільш раціональним режимом термічної обробки ножів є режими з використанням гартування в постійному магнітному полі напруженістю більше 400 КА/К, КР10ГЄКН0! обробки з охолодженням до темератур -76, Е°с і - 195, є °С, відпуску при температурі 160°С. При цих режимах макротвердість виготовлених ножів складає 64,о. ..66, о

НЕСе, а мікротвердість - 1145 МПа. ;

З часом твердість нохів зменшується на О,5...2,0 НЕСе. Зниження твердості під впливом річної витримки при кімнатній температурі залежить від попередньої обробки. Попередня крюген на обробка інструменту стабілізує фізико-механічні властивості металу ножів, ео підтверджується при вимірюванні твердості.

Металографічний аналіз гартованої сталі Х6ВФ показує, ідо: вона складається з мартенситу, 13. ..14'-'. карбідів типу і

до і?" залишкового аустеніту. Досягнута більшого подрібнення -нартен-с-кту-і—збі-яьшкти—кількість-карбі е,іе г-знеоталгзміст • зг* литкового аустеніту можна з допомого» накладання при гартуванні постійного магнітного поля. Структура металу ножів після гартування в постійному магнітному полі характеризується під •вкегкик вмістом хромистих'~карбтдГв, змекпенням""кількості залишкового аустеніту і більшим подрібненням мартенситної фази. Всі ЦІ ЗМІНИ можливі ПРИ більш повному протіканні ^-+~сИ перетворення при діі на заготовку ножа постійного магнітного поля.

Попередні сгінкістні випробовування показують, шо накладай

ня під час гартування кожів постійного магнітного поля зменшує при обробці ними деревини радіус закруглення леза з 63,-0 до 33,0 мкн, лінійне вкорочення з 174 до 102 мкм і знос по задній грані з 222 до 132 мкм. Динаміка затуплення ножів з сталі марки У5А, виготовленні!*: з використанням гартування в магнітному полі і без його накладання, вказус на менший знос ножів, які гартувалн.сь з накладанням магнітного поля. Отримані експериментальні дані по зносу та затупленню ножів із сталі Х6ВФ вказують на аналогічну залежність.

Обробка експериментальних даних дала можливість отримати рівняння регресії для опису зміни параметрів зносу та затуплення в залежності від напруженості магнітного поля, температури Відпуску і Фактичного шляху фрезерування^

. — *» ' — У*ҐР)= -іб.бЗ-^.ббХ^ +2.65Х^ +6.00X5 + 4.24Х^ + сіп +4.5^1+ 2.8зх| - -і. 5&Х/Х2 ЗЗХ^ Х"з — 0.-/7Л"2 Хз

УїМ?37.29--11-І7Хі +7.80Х2+-І3.97Х3 ^2.54 х/ + пг> +3.77х|-ьМ.Шз +2.58У^2-0.25х,Х5 +5.7їХ2Х3

Уз (і?) - 5й54-3.47Х^б.15Х2+->157Хз + 17.9 ХІ+иЯ

+ 0.т*-0.42ХАХ2-(и2Х4)(3 +0.58Х2Х5

де-хріі--- — напружекі-сть-ііостіі'шіго магнітного-полят—кА/ж-

х2:1відп " величина температури відпуску, °С; х^Ь - Фактичний шлях фрезерування. -•

Перевірка отриманих_рівнянь по критерію Фішера показала, шо математичні моделі адекватно описують експериментальні дані.

Такі параметри затуплення як радіус закруглення, лінійне вкорочення леза і знос по задній грані ножа зменшуються із зростанням напруженості магнітного поля, що накладається на за готовку в процесі гартування. При напруженості в 600 кАУм, для радіуса закруглення і лінійного вкорочення леза відзначається деякий мінімум. Де доказує, що величина ні є і напруженості є ра тональна для використання на практиці, із зростанням величини температури відпуску значення параметрів затуплення леза ножів збільшуються. Це ножна пояснити зменшенням твердості ножів. При величині температури відпуску рівній 120'С радіус закруглення леза, який є домінуючим для характеристики процесу затуплення, дешо зменшується. З аналізу залежності параметрів затуплення но жів від напруженості постійного- магнітного поля і величини тем ператури відпуску випливає, шо раціональним з точки зору стійкості є режим з гартуванням в постійному магнітному полі напру хеністю в 600 ка/м і з температурою відпуску і20°С, Радіус закруглення і лінійне вкорочення леза ножа виготовленого за раціональним режимом в 1,8. ..1,9 раза менші, ніж за традиційним. Знос по задній грані ножа відповідно менший в 1.4...1,5 раза, -шо на нашу думку зумовлено більшою міцністю леза проти -з «о м у- -п і-є л я - г артгеаинт—виосийнсиу '"малії’їнойу ~по д Т. Г

В п'ятєму розділі приведені конструкції пристроїв для раціонального виготовлення і підготовки плоских Фрезерних ножів. Ка описані пристрої отримані позитивні рішення на видачу автор--ських-свтямггвг~В'цю категорію' входять пристрої-для гартування в постійному магнітному полі і пристрої для раціональної заточки та доводки інструменту. Принцип перших полягає у використанні позитивного впливу магнітного поля при гартуванні для його реалізації в промислових установках.1. Другі покращують якість

та збільшують продуктивність виконання процесу абразивної обробки і можуть бути ефективно застосовані на практиці.

ОСНОВНІ ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ

і. Обгрунтована доцільність гартування ножів в постійному магнітному полі, яке сприяє покрашенню їх Фізико-механічник та експлуатаційнії:: елі:'тивостеи. г. Для отримання високо: пластичност; і ударної в'язкості відпуск необхідно проводити при температурі 190.. . 220"С.

3. Проміжок часу між кінцем гартування і початком кріогенної обробки повинен бути мінімально ДОПУСТИМИМ з тим, ШОб не допустити стабілізації залишкового аустеніту.

4':. Запропонований новий спосіб комбінованого зміцнення плос-

- ч

ких НОЖІВ. КОНСТРУКЦІЯ ПРИСТРОЮ для його здійснення І раціональні режими термічної та кріогенної обробки.

5. Гартування ножів в постійному магнітному полі збільшує твердість кожів від 61,5 до 64,0 НКСе. а мікротвердість від 841 Ш1А - до 1145 КБ2. Використання додатково кріогенної обробки дає збільшення твердості нож:г на 5, 0. . . б.о кксе.

-6—Встановлений-- раціональний-?-точки зору—стійко^:- -й—стлталя— ванн* г$жт теиичяот обробки-ножів., який включав підігрів до температури гартування в постійному магнітному полі напруженість 600 кА/м і пдпуск при температурі і£0°с. т. Кожі-,~*сгартоБанг-? -накладанням- нагнітного поля, при випрог ' бовуваннях показали зменшення Радіуса закруглення і лінійного вкорочення леза в і,В. ..1,9 раза, а плошина зносу по

задній грані - в 1,4, ..1,5 раза менше.

6. Уточнені існуючі технологічні режими ПІДГОТОВКИ НОЖІВ до роботи з використанням мастильно-охолоджувальних рідин та пристрою для їх комплектної заточки.

9. Запропонований пристрій для ефективної підготовки дєрєво-ріжучих фрезерних ножів, який дозволяє підвищити якість заточки за рахунок сумішєння процесу заточки і доводки без зняття ножа чи заніни абразивного круга.

Основний зміст дисертації опубліковано в слідуючих ' працях

1. отчет о научно-исследовательской работе, разработка рекомен-

даций по улучшению инструментальной подготовки Костопольско- , -—

ГО ДСК. Номер ДЄРЖ. РеГІСТРаШІ 01070030509. - ЛЬВІВ! 1989.

2. КігіК Нікого, Бішко іап. йгоуа івог. кагалів пстгоіоу їі-гокогусыозщут ігепіт V шепеїіскот роіі. - Теїіпіска ип^ег-та гуогеп, 1992. - С. 402-404.

3. Глова И. и. , Кирик н. Д. закалка в магнитном поле тонких ножей

для фрезерования древесины //Станки и инструменты деревообрабатывающих производств. Межвузовский сборник научн. тр. /ГА. - Сзнкт-Петербургг- 1332. - с, зн-ая. ■ ’ ; -

4. отчет о научно-исследовательской работе, разработка технологических режимов подготовки к работе ножей и Фрез в произ-

- ВОДСТВе стандартных ДОМОВ И СТОЛЯРНО-строительных ...И2ДЄДИЙ_ Номер дєрж. регістракії 0186006В 261, - Львів: 1987.

5. глова и. и.. Кирик н. Д. к вопросу улучшения эксплуатационных

свойств' тгеяее* //йзгчшу-техитгестаг' ятогрєстг в лнгкгеїг рг ірєрє-вообрабатываюшей промышленностиТ Тез. докл. научно-техн. конФ. Киев, 1989. - С. 35-36. ■

' to - .

Глова и. и. , Кирик Н. д. улучшение эксплуатационных своигтр. ножей для фрезерования древесины /.-'Развитие лесного хозяйства б западных областях усср за годы советской влягти: т«ч.

ДОКЛ. НоУЧНо-ТЄлН. Кі-НФ. - Лі-r.Of., ! 95?. 1 ! ?, С.

КИРИК К. £.. . Г.'іґ'Т'.-: И. И '-'"Г ■'‘VHc-im-- K-ivi>v, *‘H'~^Krt''Kot>'>CTK4u

НИЄК С наложение!-'. ПоГТОЯНН-"" МДГН’/ТЧОГ'Л ПОПЯ //СОР,РР1?*НГТ!?.Л-т:а)ше рееурсосґ'ЄРЄГАюшил т -хнол^ги;; и пхранн wr-vvrav-.iw <~р&-

ДК ле"і‘ пр.іМі-Сіий’-к'г.’'.- іvr1: Z-‘ г.<'УУ.. и- u/\ -

иг.ан»-?-раякорск. 1990. - с. п-и.

Отчет '■ КаУ’ЇНЧ-ЛССЛеЯС-РіТґЛЬСКОИ PV^-. РДЗРДЙОТК^ Т ІЧ/І-гнческсго к технического Обеспечения ПОДГОТОВКИ ДЄРЄРОГРЖУ-шего инструмента к работе. Номер дєрж. репстрайа ї 0і9С00і94Р4. льбів: 1990. '

ч

Ксерокопії виготовлені у фірмі "ІЬВІВЗОБНІЇЇІсе !§ргово-промисловоІ Палати України. Тираа - 2